• So. jan 28th, 2023

Podujatia v mesiaci jún v Charisma Café & Bar

Jún v Charisma Café
Pagát na mesiac jún.

Charisma Café & Bar ktorá sa nachádza v pasáži pri tržnici si pripravila na mesiac jún sériu fantastických kultúrnych podujatí.

Postupne Vám budeme prinášať vopred podrobnejšie informácie o každej akcii tak ako ich dostaneme z kaviarni Charisma, ktoré sa u nich uskutočnia počas mesiaca jún.

Vrelo doporučujeme nájsť si časť a prísť sa pozrieť.

Program na mesiac jún

  • 4.6.2013 o 20-tej – Whiskyho cestovateľské kino

jergus oravec plagat8.6.2013 o 20-tej- Jerguš Oravec

Jerguš Oravec je mladý slovenský multiinštrumentalista, ktorému sa len prednedávnom podarilo získať cenu poroty i cenu divákov na súťažnej prehliadke Blues Aperitiv 2012 v Šumperku. Gitarista, spevák a skladateľ Jerguš Oravec z Trenčína patrí k najnovším tváram na slovenskej bluesovej scéne. Predstaviteľ mladej hudobníckej generácie upútal pozornosť už pred niekoľkými rokmi ako frontman bluesrockovej skupiny Next Page, s ktorou vydal roku 2010 DVD Just One Night s nahrávkami z koncertu. V roku 2011 sa zúčastnil televíznej súťaže Super Star, v ktorej sa prebojoval až medzi jej posledných 16 účastníkov. Pravda, tam sa prezentoval skôr ako pop rockový spevák, než ako bluesman. Po tomto krátkom komerčnom dobrodružstve sa ale vrátil ku svojim hudobným koreňom a zostavil si bluesrockové Jerguš Oravec Trio (JO3). S ním začiatkom tohto roka nahral a svojim nákladom vydal CD/DVD Still Learning. Je to znova koncertný „živák“, na ktorom presviedča najmä o svojich gitarových kvalitách a len so sprievodom basgitary a bicích ponúka kolekciu vlastných, po slovensky spievaných skladieb a známych US bluesových štandardov v angličtine.

1015127_600678686619596_803097294_o15.6.2013 o 20-tej – Banda Americano

Štvorica hudobníkov hrajúcich zmes štýlov jive, neo-swing, blues, boogie-woogie, rock ‚n roll a rockabilly.

Repertoár kapela čerpá hlavne z hitov a interpretov zlatej éry rock n rollu, rockabilly a swingu – Buddy Holly, Carl Perkins, Etta James, Ray Charles, ale aj cover verzií ich hitov v spracovaní interpretov a kapiel ako sú Brian Setzer Orchestra, Stray Cats, Jive Aces, Big Time Orchestra, Swing cats a mnohí iní.

Oplatí sa vidieť a počuť…

  • 19.6.2013 o 19-tej – Zuzana Piussi : Krehká identita
  • 21.6.2013 o 20-tej – Funken Gruven 37
  • 29.6.2013 o 20-tej – René Lacko & Downtown Band –  Jeden z najlepších bluesových gitaristov na Slovensku René Lacko sa vám predstaví v sprievode svojej kapely The Downtown Band a zahrá vám staré známe a dobré piesne rockových a bluesových velikánov, ale aj niečo z vlastnej tvorby.

Jún v Charisma Café

Zdroj info (Charisma Café & Bar)

Článok: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri