• St. mar 29th, 2023

Letná kino-ponuka vo Zvolene

1044961_10151710412758874_974375275_n
Program SNG kina

Nielen vo veľkej búde (modernej) sa bude premietať, ale aj na rôznych miestach vo Zvolene a jednak za iné dukáty a okrem toho si môžete nielen pivo dať ba aj nejakú fešandu k sebe pritúliť. A tu je ponuka

Letné kino SNG – program

  • 17.7 – Call Girl (Švédsko, 2012, 104 min.), r. Mikael Marcimain
  • 18.7 – Môj pes Killer (SR/ČR, 2013, 90 min.), r. Mira Fornay
  • 25.7 – Pátranie po Sugar Manovi (Švédsko/UK, 2012, 86 min.), r. Malik Bendjelloul
  • 7.8 – Renoir (Francúzsko, 2012, 108 min.), r. Gilles Bourdos
  • 8.8 – Verbo (Španielsko, 2011, 87 min.), Eduardo Chapero-Jackson
  • 11.8 – Prezentácia mladých filmárov + premietanie ich tvorby
  • 16.8 – 30 minút po polnoci (USA, 2012, 157 min.), r. Kathryn Bigelow
  • 22.8 – Meteora (Grécko, 2013, 82 min.), r. Spiros Stathoulopoulos
  • 25.8 – Slavomír Siska – Kde sa stala vo filme chyba I. – Prednáška spojená so súťažami
  • 29.8 – Hasta la Vista! (Belgicko, 2011, 115 min.), r. Geoffrey Enthoven

Začiatok premietania: 21:00 Vstupné: 2€  V prípade nepriazne počasia sa premietanie uskutoční v Zámockej kaplnke.
Viac info na zvolen@sng.sk alebo facebook.com/sngzvolen, alebo udalosť Facebook Zmena programu vyhradená!

kino-zahrada-zvolen-2013Mesto Zvolen Vás v dňoch 21.8. – 24.8.2013 o 21:00 hod. pozýva na letné kino v Záhrade LDM – KINOZÁHRADA.

Program:

  • 21.8 – Let´s Dance: Revolution, hudobný/romantický, MP
  • 22.8 – Vedľajšie účinky, dráma/triler, MP15
  • 23.8 – Twilight sága: Úsvit – 2. časť, fantasy/romantický, MP 12
  • 24.8 – Piraňa 3DD, horor/komédia, MP 15

vstup cez Starú radnicu Vstupné 1,-euro

  • .

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

bazant-kino-2013-zvolen

Bažant KINEMATOGRAF – viac o Bažente nájdete TU 

Program – Zvolen Námestie SNP 
  • Lóve, r. Jakub Kroner, SR/ČR, 2011, 90 min. / predfilm: Prišiel k nám Old Shatterhand
  • Viditeľný svet, r. Peter Krištúfek, SR, 2011, 104 min. / predfilm: Rebrík
  • Polski film, r. Marek Najbrt, ČR/PL, 2012, 113 min. / predfilm: Pieseň
  • Samotári, r. David Ondříček, ČR, 2000, 103 min. / predfilm: Socha
  • Krátke predfilmy:
  • Prišiel k nám Old Shatterhand, r. Dušan Hanák, ČSSR, 1966, 14 min.
  • Socha, r. Jaroslava Havettová, ČSSR, 1969, 7 min.
  • Pieseň, r. Jaroslava Havettová / Ivan Popovič, ČSSR, 1969, 4 min.
  • Rebrík, r. V. Kubal, ČSSR, 1978, 5 min.

O filmoch

  • Lóve, SR/ČR, 2011, 90 min.

Réžia: Jakub Kroner, Scenár: Jakub Kroner, Kamera: Otakar Šenovský, Strih: Mário Ondriš, Hudba: Lukáš Kobela, Hrajú: Michal Nemtuda, Jakub Gogál, Kristína Svarinská, Dušan Cinkota, Tina, Samuel Spišák, a ďalší.

Lóve je milostný príbeh zo súčasnosti s prvkami drámy. Odohráva sa na periférii veľkomesta, v tvrdej mestskej, veľmi konkrétnej a autentickej bratislavskej realite. Hlavný hrdina Maťo žije bezstarostný život bez pravidiel: s kamarátom Tomášom kradnú autá. Jeho život sa radikálne zmení vo chvíli, keď spozná Veroniku a zamiluje sa do nej. Na rozdiel od Maťa však Veronika žije slušný život vysokoškoláčky. Je z detského domova a stále sa snaží skontaktovať s mamou, ktorú nikdy nevidela. Maťo jej o sebe nepovie celú pravdu, ale rozhodne sa kvôli nej zmeniť svoj doterajší život. S Tomášom sa preto dohodnú na poslednej akcii. Tá však nedopadne podľa plánu a jej tragický koniec situáciu ešte viac skomplikuje.

  • Viditeľný svet, SR, 2011, 104 min

Réžia: Peter Krištúfek, Námet, scenár: Peter Krištúfek, Kamera: Martin Štrba, Strih: Maroš Šlapeta, Hudba: Peter Krištúfek. Hrajú: Ivan Trojan, Jana Hlaváčová, Kristína Turjanová, Dagmar Bruckmeyerová, Martin Mňahončák, Ivan Palúch, a ďalší.

Viditeľný svet je príbehom samotárskeho štyridsiatnika, ktorý pozoruje nič netušiacich členov rodiny z paneláku oproti a rozhodne sa ukradnúť im šťastie. Osamelý a nekomunikatívny Oliver pracuje ako letový dispečer. Pôsobí chladne a jeho osobný život je prázdny. Napĺňa ho sledovaním televízie a pozorovaním rodiny, v ktorej vidí ideál šťastia. Najprv sa len pozerá, ale postupne sa chce dozvedieť viac. Zisťuje, že veci často nie sú také, ako sa javia z diaľky. A hranice súkromia sú krehkejšie, než by sa zdalo. Film tematizuje voyerstvo ako fenomén súčasného moderného sveta. Náročnú postavu čudesného Olivera výnimočne stvárňuje Ivan Trojan.

  • Polski film, ČR/PL, 2012, 113 min.

Réžia: Marek Najbrt, Scenár: Benjamin Tuček, Robert Geisler, Marek Najbrt, Kamera: Miloslav Holman, Strih: Pavel Hrdlička, Hudba: Midi Lidi, Hrajú: Jan Budař, Tomáš Matonoha, Josef Polášek, Pavel Liška, Marek Daniel, Jana Plodková, Lucie Benešová, Katarzyna Zawadzka a ďalší.

Štyria známi českí herci, spolužiaci z brnenskej JAMU – Matonoha, Liška, Daniel a Polášek – sa rozhodli splniť si dávny sen a nakrútiť spoločný film. Hrajú v ňom samých seba v zmysle hesla: Koľko postáv hráš, toľkokrát si

človekom. Ich „reality film“ sa pohráva so skutočnosťou, mystifikuje a prekračuje hranice medzi reálnym a fiktívnym. Hovorí o dobe, „keď komunizmus skrachoval, kapitalizmus sa ešte nezačal, a všetci mali dobrú náladu“. Príbeh o absurdite hereckého života, Poľsku, filmoch Petra Zelenku a ďalších veciach nesie v sebe stratenú zamatovú eufóriu, láskavý aj originálny humor a slobodu.

  • Samotári, ČR, 2000, 103 min.

Réžia: David Ondříček, Scenár: Petr Zelenka, Olga Dabrowská, Kamera: Richard Řeřicha, Strih: Michal Lánský, Hudba: Jan P. Muchow, rôzne skladby, Hrajú: Jitka Schneiderová, Saša Rašilov, Jiří Macháček, Ivan Trojan, Labina Mitevska, Mikuláš Kren, Dana Sedláková, Hana Maciuchová, František Němec, a ďalší.

Tragikomédia Samotári je o siedmich mladých ľuďoch vo veľkom meste na konci 90. rokov, ktorí sa pokúšajú o niečo, čomu sa kedysi hovorilo milostný vzťah. Namiesto naplnenej lásky sa však ocitajú v kruhu absurdných situácií. Každý z nich prežíva svoje drobné radosti i sklamania, všetci osve, no navzájom úzko prepojení. Hanka, Vesna, Lenka, Robert, Petr, Jakub, Ondřej sú spolu, no sú samotári a kladú si otázku: „Prečo nevieme nájsť lásku?“. Snímka sa zaradila medzi kultové tituly mladej generácie a Bažant Kinematograf ju prináša vo svojom programe po desiatich rokoch.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri