• Ne. okt 1st, 2023

Letný futbalový tábor v športovom duchu

spololo¦Źn+ę foto
Spoločné foto:

Už dlho avizovaná akcia pre „futbalové“ deti v dobe letných prázdnin zo strany MFK Lokomotíva Zvolen  – Letný futbalový tábor  – sa konala v dňoch 22. – 26. júla v priestoroch športového komplexu MFK vo Zvolene za účasti dvadsiatky chlapcov a dievčat vo veku 9.-12.rokov, ktorí sa i v dobe prázdnin rozhodli venovať obľúbenému športu, futbalu. A nielen futbalu.

Organizátori pripravili kvalitný program pre Letný Futbalový Tábor 2013, kde síce dominovali futbalové tréningy pod vedením trénerskej trojice Daniel Plichta, Adam Kelemen a Dušan Binder, ale zameraný i iné športové aktivity (napr. plávanie, florbal). Okrem ubytovania v Autocampe Neresnica a kvalitnej strave na Salaši Koliba bol každý deň  zabezpečený celodenný pitný režim. V rámci poobedňajšieho voľna využili blízkosť neďalekého kúpaliska Neresnica a venovali sa i regenerácii, podnikli i prechádzky mestom a na spestrenie i tréning na plážovom pieskovom ihrisku na zvolenskom Orlíku.

Na záverečnom piatkovom tréningu bol plánovaný i futbalový turnaj. Avizovaný tréner reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád pre pracovnú vyťaženosť síce neprišiel, no v dobe tábora zavítal na MFK  Peter Grajciar, ktorý získal v uplynulej sezóne gruzínsky titul i pohár o do Dinama Tbilisi sa dostal postupne cez účinkovanie v prvoligovej Nitre, Slávii Praha, či tureckom Konyasporu a do Dinama prestúpil zo Sparty Praha. Aktívne  sa zapojiť nemohol pre plánovanú operáciu na druhý deň u špecialistov v Prahe. Vo štvrtok sa do tréningu s mladými futbalistami zapojil už aktívne  najlepší hráč Corgoň ligy za minulú sezónu a reprezentant SR Tomáš Ďubek, odchovanec zvolenského futbalu. Splnil svoje predsavzatie z posledného rozhovoru pre „MY“ a od trénoval s účastníkmi futbalového tábora rozdelenými na modrých, zelených, červených a žltých hodinku zameranú na ovládanie lopty, presnosť streľby, nahrávky a orientáciu.

Potom nasledoval minizápas plný gólov i za účasti trénerov a po skončení pred spoločným spomienkovým fotografovaním na besede „na zelenom trávniku“, kontrolovaný 20 mesačným synom „Tomim“, zodpovedal na všetečné otázky mladých futbalistov. Po jej skončení mu darovali dres Letného futbalového tábora s podpismi účastníkov.

Po zimnom halovom turnaji a už tradičnom turnaji mužstiev základných škôl o „Pohár primátora“ bola i táto akcia zahrnutá do koncepcie MFK v práci s mládežou a v hľadaní talentov pre Zvolenský futbal. Vo Zvolene sa darí aspoň mládežníckemu futbalu. Mladší i starší žiaci hrajú prvú ligu, dorastenci postúpili do ligy druhej a v kádri mužstva mužov

Pod vedení staronového trénera Jána Oravca je viac ako polovica odchovancov. Predseda predstavenstva MFK Lokomotíva Zvolen a úspešný tréner starších dorastencov Ing. Peter Lihan vidí význam usporiadania akýchto podujatí ako perspektívu : „Sme radi, že je vo Zvolene záujem o futbal za strany mladých  hráčov i ich rodičov, ktorí ich v  záľube podporujú. Tréningy sú vedené kvalifikovanými trénermi, ktorí pracujú v klube v prípravkách. Máme tu i štyri dievčatá a budúcnosti by sme chceli práve pôsobiť i v tejto oblasti, založiť mužstvo ženského futbalu. Uvidíme aký bude záujem. Škoda, že pre pracovnú vyťaženosť neprišiel tréner reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád, no prišli naši odchovanci Peter Grajciar a aktívne sa do tréningu zapojil i Tomáš Ďubek. Na mládež sa zameriavame v MFK predovšetkým, chceme i vo vyšších vekových kategóriách stavať na vlastných odchovancoch. Pevne verím, že náš program vytvorený pre deti je pre nich zaujímavý a tréningové procesy ich zdokonalia a pomôžu im k ich futbalovému vývoju.“

Najlepším meradlom úspešnosti tohto podujatia boli žiariace oči mladých futbalistov, ktorí mohli svoje vzory vidieť naživo, porozprávať sa s nimi a „dotknúť“ sa ich a zažiť atmosféru  ktorá na podujatí vládla. Vidno, že v MFK Lokomotíva Zvolen majú v práci s mládežou jasno.

Fotografie

Článok a foto: Ing.Miloš Masarik

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri