• Št. feb 2nd, 2023

Na medzinárodných krasokorčuliarskych pretekoch Tirnavia Cup aj dievčatá ŠKK Zvolen

100_5519
Na foto z ľava: Barbora Čunderlíková, Emília Buchová, Laura Debnárová. Foto: Vlado Vlček.

TS – V dňoch 24.-27. októbra sa konali v Trnave ďalšie krasokorčuliarske preteky – 6. ročník Tirnavia Edea Ice Cup. V 12 kategóriách pretekalo 196 krasokorčuliarov z 15 štátov Európy.

V chlapčenských kategóriách súťažilo 5 juniorov, 6 starších žiakov, 5 mladších žiakov, 4 staršie a 6 mladších nádejí. V dievčenských kategóriách súťažilo 24 junioriek, 27 starších žiačok, 23 mladších žiačok a 76 nádejí rozdelených podľa ročníka narodenia na nádeje 10 ročné (N 10) – pretekalo 22 dievčat, nádejí 9 ročných (N 9) pretekalo 21, nádejí 8 ročných (N 8) pretekalo 20 a 7 ročných (N 7) 13.

Týchto prestížnych medzinárodných krasokorčuliarskych pretekoch sa zúčastnili aj 3 pretekárky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK), zverenkyne našej profesionálnej trénerky Jany Zrubecovej a rozhodne nesklamali. V kategórii N 10 Barbora Čunderlíková v konkurencii pretekárok z Bieloruska, Litvy, Maďarska, Česka a Poľska obsadila 14. miesto. S Emíliou Buchovou ktorá obsadila 14. miesto v N 9 súťažili dievčatá z Poľska a Maďarska. Laura Debnárová v N 8 súťažila aj s pretekárkami z Bieloruska a Dánska si vybojovala 10. miesto. Svoju stúpajúcu športovú výkonnosť budú môcť potvrdiť už 9.-10. novembra na ďalších krasokorčuliarskych pretekoch v Prešove.

Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen vychoval svoje pretekárky od úplných začiatočníčok až po aktuálne úspešné pretekárky. Tak ako každú sezónu, aj v súčasnosti sme otvorili kurzy korčuľovania, z ktorých vyšli aj naše pretekárky a ktoré umožnia všetkých záujemcom naučiť sa bezpečne korčuľovať, prípadne zdokonaliť sa v korčuľovaní a perspektívnym záujemcom zaradiť sa medzi pretekárky nášho klubu.

(kompletné výsledky súťaže na : www.kraso.sk)

TS- Vlado Vlček

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri