• Št. mar 30th, 2023

Vegánske maškrtenie a zábava už onedlho vo Zvolene

vegansky-vecer-hubeerya-zvolen-3
Aj takéto maškrty tam dozaista budú.Foto: Ján Števonka.

Po dvoch fantastických vegánskych večeroch, prvom v TUZVO v FEE, vtedy ešte pod názvom združenia EkoCentrum  a druhom stretnutí už vo väčšom meradle v centre mesta v podniku Hubeerya sa bude v novembri konať ďalšie pokračovanie.

Neformálne združenie študentov pod názvom EkoCentrum sa v októbri premenovalo na Tuna TU a pod ich hlavičkou sa bude už 13.11.2013 o 17-tej konať Vegánsky večer vo Zvolene 2.

O čom to celé je?

Myšlienkou Vegánskych večerí je okrem sharovania dobrých jedál vytvorenie akéhosi sociálneho priestoru, v ktorom sú si všetci rovní, nerozdelení na organizátorov a účastníkov.  Je to miesto, kde náplň a chod vytvára každý jednotlivec. Ako bude celý priebeh vyzerať, je teda na nás všetkých.

Ako to funguje?

Každý záujemca prinesie nejaké jedlo, ktoré sám uvaril, upiekol alebo inak pripravil, pričom nemusí byť vôbec zložité.

Jedinou podmienkou je, aby jedlo bolo vegánske, to znamená bez mäsa, vajec, mlieka/mliečnych výrobkov, medu či iných živočíšnych látok.

Priamo na mieste tak budeme môcť ochutnať z viacerých druhov jedál. Nápoje si netreba nosiť, tie budú k dispozícií priamo v klube. Priniesť si treba len vlastný tanier a príbor.

Neváhajte a príďte spoznať nové chute a objaviť nové recepty, aj keď nie ste vegánom, možno Vás vegáni inšpirujú k zmene 😉

Toto bola informácia k Vegánskemu večeru, ale zo zákulisných informácií vieme, že podujatí, ktoré bude toto neformálne združenie Tuna Tu organizovať bude podstatne viac a máte sa na čo tešiť už onedlho.

Udalosť k tomuto podujatiu nájdete na Facebooku.

Pozvánka na Intuitívne hry 

1385753_357070244438885_1343942885_n

Zdroj info (Tuna TU)

Článok A foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma