• Ut. feb 7th, 2023

Na 37. ročníku Ceny mesta Prešov sa zúčastnili krasokorčuliarky ŠKK Zvolen

100_5540
Na fotografii z ľava: Barbora Čunderlíková, trénerka Jana Zrubecová, Emília Buchová. Foto: Vlado Vlček.

TS – Svoju stúpajúcu výkonnosť krasokorčuliarky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK) potvrdili aj v 3. kole Slovenského pohára (SP), ktoré sa konalo 9.-10. novembra v Prešove. V 7. vekových kategóriách pretekalo 82 krasokorčuliarov z 18 klubov Slovenska.

V chlapčenských kategóriách pretekalo 6 starších nádejí a 3 starší žiaci. V dievčenských kategóriách súťažilo 12 starších žiačok, 11 mladších žiačok a 49 nádejí – N 10 – ročné 14 dievčat, N 9 – ročné 20 a N 7 – ročné 15 dievčat. Na 37. ročníku Ceny mesta Prešov ŠKK ale aj mesto Zvolen reprezentovali 2 krasokorčuliarky, zverenkyne našej profesionálnej trénerky Jany Zrubecovej. V kategórii 10-ročných nádejí Barbora Čunderlíková spomedzi 14 dievčat z 10 klubov Slovenska  obsadila veľmi pekné 6. miesto a Emília Buchová sa v kategórii 9-ročných nádejí umiestnila tiež na veľmi peknom 10. mieste, keď v jej vekovej kategórii súťažilo 20 dievčat z 11 klubov Slovenska. Stúpajúca výkonnosť a snaha Emílie bola odmenená aj osobnou pochvalou hlavnej rozhodkyne kategórie N 9 pani Hany Marčekovej.

Už budúci víkend čakajú krasokorčuliarky ŠKK ďalšie preteky – 4. kolo SP v Považskej Bystrici. ŠKK okrem trénovania výkonnostných krasokorčuliarov organizuje aj kurz korčuľovania pre deti – v sobotu poobede a v nedeľu ráno a tiež aj pre dospelých vždy v pondelok večer.

Do oboch kurzov je možné sa prihlásiť kedykoľvek počas celej sezóny.(viac informácií nájdu záujemcovia na klubovej web stránke krasozvolen.sk). Kompletné výsledky z krasokorčuliarskych súťaží sú k dispozícii na www.kraso.sk.

TS a foto: Vlado Vlček

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri