Lokomotíva prevalcovala Magnezit v oboch zápasoch

Autor IMG_1979

nov 24, 2013 ,
mvk-zvolen-magnezit-revuca-2013-zvolen-7

1.liga vo volejbale mužov pokračovala šiestym dvojkolom a volejbalisti MVK nastúpili znovu na domácej palubovke v stretnutí proti  AVK Magnezit Revúca. Po strate bodov s vedúcimi Košicami chceli naplno bodovať.  Po stretnutí sa dostali v počte získaných lôpt na 1014 víťazných a prehrali 966 súbojov o body v jednotlivých setoch.

1.stretnutie

MVK Lokomotíva ZvolenAVK Magnezit Revúca  3 : 0 (19,20,21)

V prvom stretnutí si volejbalisti MVK v prvom sete poľahky poradili so súperom. Dominovali vo všetkých herných činnostiach a vyhrali presvedčivo. V druhom sete od začiatku viedli hostia, odskočili o 5-6 bodov. Spresnili hru a zvýšili dôraz na sieti a riskovali na podaní. MVK však za stavu 14/14 vyrovnali a potom dôrazom na sieti doviedli set do víťazného konca a  tretí  set mal podobný priebeh, od stavu 13/13 domáci bodovo odskočili a zvíťazili o 4 body.

Zostavy:

• MVK: Orolín J., Orolín M., Beskydiar, Kováčik, Kliment, Dvořák, libero Palaščák  (Vaško, Feherpataky). Tréner: M. Beskydiar
  • AVK Magnezit Revúca: Petráš, Herich, Karabinoš, Kriváň, Adamek, Slančík, libero Schelling (Rusnák, Slamčík, Klimo, Tréner: M.Kumi

1. zápas

2.stretnutie

MVK Lokomotíva Zvolen – AVK Magnezit Revúca  3 : 0  (17,17,24)

V druhom stretnutí začali znovu lepšie domáci. V prvých dvoch setoch si vytvorili postupne dostatočný náskok a  pôsobili zohratejším dojmom, kontrolovali priebeh sete a jednoznačne zaslúžene zvíťazili o 8 bodov. Predviedli pestrú hru na sieti, diváci ich často odmenili potleskom. Hostia spresnili hru v poli až v poslednom dejstve a podarilo sa im vyrovnať dôrazom na sieti odvrátením dvoch mečbalov, no tretí už hráči MVK s prehľadom využili a zaslúžene zvíťazili a bavili sa volejbalom po celé dve stretnutia a hostia sa pridali fair-play vystupovaním a pekným akciám MVK i zatlieskali.

Zostavy:

MVK: Vaško, Beskydiar, Kováčik, Kliment, Dvořák, Majer, libero Feherpataky  (Orolín J.,Palaščák) Tréner: M. Beskydiar

AVK Magnezit Revúca: Karabinoš, Kriváň, Adamek, Slančík, Petráš, Herich, libero Schelling (Rusnák, Klimo) Tréner: M.Kumi

Rozhodovali: Banáš a Kubáň, Zápasy trvali  72  a 64 minút, Stretnutie sledovalo 50 divákov

2. zápas

Stretnutia výstižne zhodnotil hrajúci tréner MVK Lokomotíva Zvolen  Milan Beskydiar : „V prvom i druhom stretnutí sme dobre podávali a hlavne dobre hrali na sieti, čo bol hlavný predpoklad úspechu. Obával som sa druhého zápasu, lebo po víťazstve v prvom stretnutí v predchádzajúcich stretnutiach vždy nastal určitý útlm, trošku povolíme a dáme súperovi nejakú šancu, no mali sme priebeh prvých dvoch setov pod kontrolou a v treťom sete sme po dobre zvládnutej koncovke zaslúžene vyhrali.“

V ďalšom 7. dvojkole v sobotu,  dňa 7.12.2013 na domácej palubovke v telocvični ZŠ Zvolen – Západ privítajú volejbalisti MVK Lokomotíva Zvolen o 15:00 a 17:00 hodine mužstvo  Žiliny.