• Ut. feb 7th, 2023

V Europe sa zabávalo, ako aj besedovalo o drogách

ByIMG_1979

nov 24, 2013 ,
spolu-proti-drogam-zvolen-18
Foto: Ján Števonka.

V rámci Európskeho týždňa boja proti drogám sa v Europe SC Zvolen vo štvrtok 21.11.2013 uskutočnila preventívna akcia pod názvom Spolu proti drogám s podtitulom Za zdravý život!.

Organizátormi tohto podujatia boli – SCVČ (Mgr. Alena Ostrihoňová) a SZUŠ Heuréka (PaedDr. Marianna Solivajová), Európa Shopping Center, HKM Zvolen, Budokan (Miroslav Slížik), Športový klub Arabeska (Helena Valentová a Ingrid Olvecká), Dada Dance Production, Royal Rangers (Adrián Kliment a Ľubomír Šlam) a Občianska iniciatíva Zvolen-Západ (Sanja Nikolov).

Počas dvoch hodín trvania akcie  sa konal pestrý program so zameraním na šport, tanec, hudbu, v spojení s besedou na tému drogových závislostí. Počas akcie chodili pomedzi ľudí s dotazníkmi peer-aktivistky zo Svetielka, ktoré  oslovovali deti a mládež s otázkami o skúsenostiach s cigaretami, alkoholom ako i drogami.

Okrem toho si na veľký bal papiera mohol ktokoľvek nakresliť a napísať na tému „Spolu proti drogám – za zdravý život!. “  Výsledné  „umelecké dielo“ bude vyvesené na jednej výstave. Vlastný stánok so svojim programom tu mal Royal Rangers patriaci k organizáciám, ktoré prichádzajú s aktívnou pomocou deťom a mladým ľuďom.

V rámci tzv. okrúhleho stola, na ktorom sa zúčastnili: Andrej Podkonický, Tomáš Škvaridlo, Jan Platil, Michal Pichnarčík a Jaroslav Török – (HKM Zvolen), Albín Geršič, Alex Nikolov (OI Zvolen-západ), Miroslav Slížik (tréner karate Budokan), Emanuel Kucbel – (V. ZŠ Zvolen) položila Mgr. Alena Ostrihonová jednu spoločnú otázku a to o zdravom životnom štýle, o škodlivosti cigariet, alkoholu, drog a iných látok, o cieľavedomosti, pevnej vôli, slobode a zodpovednosti. Odpovedali na ňu prítomní hostia.

V rámci hudobno-tanečno- športových vystúpení sa spevom predstavila Janka Poliaková, gymnastky z ŠK Arabeska predviedli divákom spoločnú choreografiu a v závere podujatia sa ešte v sólo vystúpeniach predstavili  Sarah Miklianová a Miška Olvecká. V skladbe Slniečko sa zobudilo sa blysli mladučké baleťáčky pod vedením Lenky Chamulovej. V samostatnom bloku sa tu predstavili karatisti a džudisti z Budokanu so svojim vlastným programom.

Lektori z Tanečnej školy Dady Edlingerovej – Dada Dance Production – Majky a Janka so svojimi zverencami predviedli niekoľko hip-hopových choreografií. Majky na záver predviedol svoje sólo vystúpenie.

Slniečko sa zobudilo 

Na záver asi toľko, že počas Európskeho týždňa boja proti drogám sa konalo na Slovensku niekoľko podobných akcií, ktoré mali podobný charakter a to nahlas povedať o danom probléme, načrtnúť možné riešenia a to všetko takouto zábavnou formou, aká tu  počas dvoch hodín bola.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri