• Št. feb 2nd, 2023

Silvester pre každého

ByIMG_1979

dec 31, 2013 , ,
vojtech-nepsinsky
Vojtech Nepšinský, dekan katolíckej cirkvi vo Zvolene. Foto: ZV-podujatia ilustračné

Kým jedni hodujú, iní ďakujú i za oblátky s medom. Poďme sa spoločne pozrieť tam, kde nezavíta každý z nás tak často. A predsa i tam pulzuje život… Do toho sveta nevedú obyčajne žiadne dvere.

Silvester je príležitosťou na bilancovanie uplynulého roka i na poďakovanie. Charita sv. Alžbety chcela svoju vďaku Bohu za požehnaný rok 2013 vyjadriť svätou omšou, ktorá sa konala práve v dnešný silvestrovský deň na pravé poludnie v priestoroch nedávno zrekonštruovanej Charity na Jesenského ulici vo Zvolene.

Svätú omšu celebroval Vojtech Nepšinský, dekan katolíckej cirkvi vo Zvolene. Zúčastnili sa jej aj núdzni ľudia, ktorí Charitu pravidelne navštevujú. „Je to historicky prvá bohoslužba s núdznymi v interiéri Charity, ktorá však nie je poslednou. Sväté omše za účasti núdznych sa budú odteraz konať pravidelne raz do mesiaca,“ povedala nám sestra Patrícia, ktorá charitu vedie.

Všetkým dobrým ľuďom, o ktorých snáď nie je núdza, prajeme i v novom roku odhodlanie pomáhať blízkym i pocestným. Veď o milý pohľad či vľúdne slovo sa môže podeliť každý z nás.

Článok: Monika Necpálová. Foto: ZV-podujatia.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri