• Pi. apr 19th, 2024

Trojkráľový basketbalový turnaj vyhrali st. žiačky z Olomouca

Počas troch dní sa konal v halách IX.  ZŠ na sídlisku Západ Trojkráľový basketbalový turnaj o pohár primátora mesta v kategóriách staršie 1999 a mladšie 2001 žiačky.

osk-olomouc-ziacky-1999
Víťazné družstvo OSK Olomouc. Foto. ZV-podujatia.

MBK Región Rožňava – Young Angels Košice

Začiatok zápasu bol vyrovnaný na oboch stranách, postupne však Rožňava preberala kontrolu nad zápasom 10:9. Za stavu 10:13 si brala Rožňava oddychový čas a po prvej štvrtine prehrávala 19:26.

V druhej štvrtine sa zdalo, že Rožňava pribrzdí Košičanky, ale tie peknou hrou zakončili štvrtinu na skóre 33:47.

Od tretej štvrtiny až k záveru už rožňavské žiačky nestačili na rovesníčky z Košíc a tak po stave 48:78 v tretej štvrtine sa po záverečnom hvizde zapísal zápas 72.107 pre Young Angels Košice.

BK Zvolen – ŠŠK UNION Press Košice

V podobnom duchu ako v zápase s Petržalkou išli naše žiačky naplno do súperiek. Za stavu 16:2 si bral tréner Unionu Press oddychový čas, ale po prvej štvrtine bol stav pre naše žiačky 33:15.

Druhá štvrtina bola v znamení trestania chýb Košičaniek a tým navýšenie nášho náskoku 50:23.

Po prestávke naše dievčatá skôr oddychovali a úsilie rovesníčok čo najviac eliminovali a nepúšťali ich skórovať do nášho koša 64:35.

V poslednej štvrtine sa len kozmeticky upravoval stav a zvolenské žiačky si v závere pripísali ďalšiu výhru 76:43.

BK SOUŽ Cassovia Košice – BK Petržalka

Úvod zápasu patril košickej Cassovii, ktorá vo veľkom tempe a s prehľadom premieňala kôš za košom 18:9.

Petržalka v druhej štvrtine robí veľa chýb, ktoré patrične využíva vo svoj prospech Cassovia 42:19.

Po prestávke bolo jednoznačne vidieť, že aj napriek tomu, že petržalské žiačky prehrávajú, tak nezaspávajú na vavrínoch, ale snažia sa ako tak držať krok s fantasticky hrajúcimi rovesníčkami 66:33.

V poslednej štvrtine však už petržalským žiačkam došiel dych a po klaksóne a skóre 82:40 museli uznať, že Cassovia bola nad ich sily.

MBK Región Rožňava – OSK Olomouc

Od začiatku je to vyrovnaný zápas, avšak ako plynie čas, Olomouc bod po bode zvyšuje skóre 13:20.

Rožňavské žiačky značne zlepšili hru, ale súperky odpovedali rýchlym obratom, ktorý zaskočil Rožňavu 23:31.

Po prestávke však Olomouc nabral na obrátkach a využitím aj chýb súpera sa poriadne vzdialil bodovo a rožňavské žiačky už vedeli, že s týmto stavom veľa neurobia 35:56.

Poslednú štvrtinu olomoucké žiačky troška poľavili a rožňavské dievčatá opäť ukázali, čo všetko v nich je a bojovali doslova do poslednej minúty 51:71

MOSIR Bochnia – Young Angels Košice

V sobotu sa na záver konal fantastický zápas s množstvom pekných herných situácii. Obe družstvá si nedarovali žiadnu loptu a po prvej štvrtine svietilo 20:19.

Aj v druhej štvrtine sa pokračovalo vo vysokom tempe a hral sa neskutočne po hernej stránke zaujímavý basketbalový zápas 34:32.

Po prestávke sa začala hra viac kúskovať a dalo sa postrehnúť, že poľské dievčatá strácajú dych a ich oduševnenie začalo upadať. Košičanky si začali tvoriť náskok v zápase a v závere tretej štvrtiny bol stav 42:53.

Posledná štvrtina bola čisto v réžii Košičaniek, ktoré už držali zápas vo svojich opratách a tak po hvizde svietilo 55:70.

Článok, foto a video: Ján Števonka.