• Ut. feb 7th, 2023

Januárová ponuka podujatí v Kafé Džezva

dzezva-januar-2014
Ponuka na január.

Kafé Džezva na Tehelnej ulici, ktorá sa nachádza v Parku zabudnutých susedov za obchodným domom Centrum budova Klemo si pripravila na začiatok roka 2014 a v prvom mesiaci január pár dozaista fantastických kultúrnych podujatí.

Postupne Vám budeme vopred prinášať podrobnejšie informácie o každej akcii tak ako ich dostaneme z Kafé Džezva, ktoré sa u nich uskutočnia počas prvého mesiaca v roku 2014 a to v januári.

Vrelo doporučujeme nájsť si aspoň pár minút časť a prísť sa pozrieť nakoľko podujatia sú značne lákavé a je si z čoho vyberať.

Tip redakcie –  22.1.2014 začiatok o 18:00 – Poviedky Dušana Mitanu číta Ján Graus, hrá F. Sľúka.

Program

1505656_678223152229515_867044828_n8.1.2014 začiatok o 18:00 – Cestopis: Marek Slobodník Na pionieri do Kazachstanu

Video, slide show a rozprávanie banskobystického cestovateľa Mareka Slobodníka z cesty ku Aralskému jazeru na Jawách Pionier.

Na začiatku nas kamáratov otec vyprovokoval, že vraj s tými starými pinčlami, v ktorých sme sa každý deň na dvore vŕtali, nedôjdeme ani za dedinu. A tak partia piatich trápičov malých kubatúr vyrazila do Rumunska. Neskôr sa Ďuro, ako tlačiar dostal k obrázkom vysychajúceho Aralského jazera a cieľ cesty na ďalší rok bol jasný. Uvidieť na vlastné oči jednu z najväčších ekologických katastrôf, zapríčinenú človekom, dokým kedysi štvrté najväćšie jazero sveta úplne nevyschne. Pravdaže na našich osvedčených Pionieroch. Štyria cestovatelia, 2 mesiace na cestách, 10 tisíc kilometrov na jedných z najhorších dvojstopých motorových dopravných prostriedkov.

Vstup 2€

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Jazz nut trio

  • 17.1.2014 začiatok o 19:00 – Skvelý jazz fusion – Jazz nut trio (gitara, bicie, basgitara)
Mladá, kreatívna skupina JAZZ NUT TRIO už v Kafé Džezva koncertovala za výdatného
úspechu publika. Pre tých, ktorý si ešte na ich hudbe nepochutnali:
Jazz nut trio charakterizujú dynamické, jazzovo ladené melódie a autorský prístup ku skladbám, do ktorého pretavujú svoje postoje – nielen hudobné. Cieľom kapely je tvoriť hudbu prekračujúcu zabehané ohraničenie hudobných žánrov a kombináciou jazzu s modernými hudobnými vplyvmi osloviť širšie, nie len jazzové publikum.Tomáš “Puky” Lukáč – gitara, Adam Hudec – basová gitara a Matej Krekáč – bicie
Vstupné 3 Eurá

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

bluesnenie-na-zvolenskom-zamku-2

  • 22.1.2014 začiatok o 18:00 – Poviedky Dušana Mitanu číta Ján Graus, hrá F. Sľúka
Dušan Mitana je mimoriadne nadaný autor príbehov a Ján Graus zas ich výborný rozprávač. Mitana vo svojich poviedkach výstižne ukazuje život človeka v zrkadle sledu náhod a tajomnosti, fantazijne sa stretáva s racionálnym až prízemným, všedné s bizarným …. Prednesprelínaný hrou na gitaru Filipa Sľúka a jeho hudobného hosťa Vám zaručene vytvoria krásny večer.
Vstupné 2 Eurá.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

filc-celenky-dzezva

  • 23.1. od 17:00 – Tvorivé dielničky – výroba filcových čeleniek, práca s drevenými korálkami
Zuzana Almáši Koreňová a Veronika Vidholdová majú šikovné ruky a skvelé nápady. Ich tvorivé večery v Kafé Džezva sa tešia obľube u väčších i menších. Tentokrát budeme vyrábať filcové čelenky s drevenými korálkami.
Poplatok 2 Eurá zahŕňa materiál.
♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

rezhtez

  • 24.1.2014 začiatok o 19:00 Večer s dvomi skvelými pesničkármi Štefan Gajdoš a Richard Wagner

Štefan Gajdoš hrá na gitare a spieva vlastné texty o tom, čo vidí a cíti okolo seba.

Pištova gitara je rytmická, prudko energická, autorské lyrické texty idú hlboko pod povrch. Jeho hudobný prejav je výnimočným zážitkom pre všetkých, ktorí vedia oceniť dobre skomponovanú skladbu s autentickou výpoveďou.

Richard Wagner sólový inštrumentálny hráč na gitaru, ktorého viacúrovňové inštrumentálne skladby vytvárajú miestami dojem orchestra. Stačí zavrieť oči a nechať  pôsobiť ….
♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Zdroj info (Kafé Džezva)

Článok: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri