• Ut. feb 7th, 2023

Nad Zvolenskou Europou II. visí otáznik

europa-zv-otvorenie
Europa Zvolen I.etapa.Foto: ZV-podujatia.

V pondelok 27.1.2014 sa konalo v zasadačke Mestského úradu tohtoročné prvé zasadnutie Mestského zastupiteľstva vo Zvolene.

Nakoľko sa jednalo o tohtoročné prvé zasadnutie, tak celkovo sa prerokovávalo 11 bodov, medzi  ktorými sa našli aj záležitosti, ktoré sa budú neskôr podstatnou mierou dotýkať širokej verejnosti a jej bytia.

Tip: Všetko o prvom mestskom zasadnutí v roku 2014

Prvým hlavným bodom programu bola Informácia o stavbe II. etapy ESaRC Zvolen a stavbe III. etapy rekonštrukcie námestia SNP Zvolen, ktorú tu prezentoval Ing. Peter Valach, s VAV invest, s.r.o., Banská Bystrica.

Pán Valach vravel o rekonštrukcii III: etapy námestia boli už z časti spravené v rámci výstavby I. etapy Europy a predpokladá sa, že v marci, najneskôr v apríli s nákladom cca 1 100 000 € budú ukončené. Ukončenie celkovej rekonštrukcie je naplánované na jún až júl.

II. etapa výstavby Europy, ktorá bude prepojená s prvou skleneným premostením ponad cestu začne pravdepodobne na jar a je plánované ju uviesť do prevádzky na konci tohto, alebo až v začiatku budúceho roka.

V I. etape bolo ťahúňom Tesco a túto druhú časť potiahne móda a textil a všetko okolo toho ved kuknite video, ktoré natočila redakcia ZV-podujatia

Ing. Peter Valach, VAV invest, s.r.o., Banská Bystrica

Viac komplexných informácií nielen formou videa sa už dozviete čoskoro o rekonštrukcia futbalového štadióna vo Zvolene a o spracovaní urbanisticko – architektonickej štúdie – IV. etapa rekonštrukcie Námestia SNP Zvolen.

Článok, foto a video: Ján Števonka.