Volejbalisti MVK Zvolen si zmerali sily s Hriňovou

mvk-zvolen-hydrex-hrinova-2014-volejbal-5

1.volejbalová liga mužov skupina východ pokračovala trinástym dvojkolom. Regionálne derby stretnutia majú vždy špecifický nádych a tak napriek postaveniu v tabuľke bol priebeh stretnutí plný zvratov a dramatických koncoviek. V prvom stretnutí zviedli mužstvá tuhý boj už v koncovke prvého setu, keď priebeh bol vyrovnaný, no s množstvom chýb na oboch stranách. Hriňovčania hrajúci bez libera pôsobili zohratejším dojmom, presadili sa na sieti a vyhrali o dva body. V ďalšom priebehu domáci spestrili hru na sieti a boli presnejší v koncovke a úspešnejší na bloku. Darilo sa Vaškovi na nahrávke a bodoval Beskydiar. Druhé dejstvo vyhrali o 7 bodov a v ďalších dvoch skúsení hráči MVK kontrolovali priebeh a jednoznačne zvíťazili.

V druhom stretnutí začali znovu lepšie hostia, darilo sa najmä KollárikoviTužinskámu, výborne nahrával Greguss a vyburcovali Hydrex k oduševnenému výkonu.  Hráči MVK v druhom sete pridali, Michal Orolín výborne nahrával, darilo sa blokovať útoky súpera a po dramatickej koncovke vyrovnali na 1:1. No v nasledujúcich dejstve podali Hriňovčania opäť výborný výkon viedli 1:2.  MVK sa však postarali o zvrat v stretnutí  vyrovnali a tajbrejku s prehľadom kontrolovali vývoj stretnutia a zaslúžene zvíťazili.

1.stretnutie

MVK Lokomotíva Zvolen – VK  Hydrex Hriňová 3 : 1     (-23,18,17,21)

Zostava MVK: Orolín J., Vaško, Puškár, Holý, Kamenský, Beskydiar, libero Feherpataky (Kliment, Orolín M.)

Tréner: M. Beskydiar

Zostava VK Hydrex: Greguss, Uhrin, Kučera P., Kučera J.,Tužinský, Kollárik (Fekiač)

Tréner: M.Krnáč

2.stretnutie

MVK Lokomotíva ZvolenVK Hydrex Hriňová  3 : 2      (-12,27,-24,19,8)

Zostava MVK: Orolín M., Puškár, Holý, Kamenský, Beskydiar, , Orolín J., libero Palaščák (Feherpataky) (Kliment, Vaško)

Zostava VK Hydrex: Greguss, Uhrin, Kučera P., Kučera J.,Tužinský, Fekiač

Rozhodovali: Novotný a  Andrejčák, Zápasy trvali  99  a  132 minút, Stretnutia sledovalo 30 divákov