• Po. feb 6th, 2023

Na VC Ružomberka obrovská snaha zverenkýň ŠKK Zvolen zabojovať o nomináciu na MS

ByIMG_1979

feb 25, 2014 ,
VCRK_press
Na foto: Dominika Nociarová, Andrea Gaálová, Karin Ištokovičová, Laura Debnárová, Barbora Čunderlíková, Emília Buchová, Dorota Marková s trénerkou Janou Zrubecovou. Autor foto: Vladimír Vlček.

TS – Posledné, 15. kolo pretekov Slovenského pohára v krasokorčuľovaní (SP) v ktorom ešte mohli krasokorčuliari zabojovať o nomináciu na Majstrovstvá Slovenska prebehlo uplynulý víkend na zimnom štadióne v Ružomberku.

Na 7. ročník Veľkej ceny Ružomberka prihlásilo 25 klubov 137 krasokorčuliarov v 9 vekových kategóriách. Súťažilo 6 junioriek, 17 starších a 15 mladších žiačok, 89 nádejí rozdelených na 10-ročné (N10), ktorých súťažilo 18, N9-ročných 28, N8-ročných 22 a N7-ročných 21. 2 chlapci pretekali v kategórii starší žiaci a 8 v kategórii staršie nádeje. Preteku sa zúčastnilo aj 5 korčuliarov v kategórii adults, 7 interpretačných korčuliarov (IK), 14 hviezdičiek a 3 začiatočníci.

Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) nominoval na preteky do Ružomberka 7 krasokorčuliarok v 4 kategóriach. V N7-ročných sa Dominika Nociarová umiestnia na 19. a Andrea Gaálová na 20. mieste.V N8-ročných Laura Debnárová v konkurencii 22 krasokorčuliarok sa umiestnila na peknom 7. mieste a Karin Ištokovičová na 17. mieste. V N9-ročných sa Emília Buchová umiestnila na 12. mieste a Dorota Marková na 22. mieste z 28 štartujúcich. V N10-ročných súťažilo 18 dievčat a naša Barbora Čunderlíková sa umiestnila na výbornom 6. mieste a opäť si výrazne polepšila.

Aj keď preteky SP budú pokračovať aj ďalším 16. kolom v Žiline v polovici marca, tréneri ale aj ich zverenci čakajú na konečný redukovaný postupový rebríček na našu najvyššiu národnú súťaž, ktorými sú Majstrovstvá SR. Ich organizátorom bude KCK Košice a uskutočnia sa 8.-9. marca.

Viac o činnosti ŠKK, výsledky zo súťaží krasokorčuliarok ŠKK ale aj videá ich voľných jázd záujemcovia nájdu na www.krasozvolen.sk. Výsledkové protokoly všetkých krasokorčuliarov sú k dispozícii na stránke SKrZ www.kraso.sk.

VCRK_press

TS a foto: Vlado Vlček

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri