• Po. feb 6th, 2023

Americká bluegrassová kapela WESTWEND zahrá vo Zvolene

ByIMG_1979

apr 3, 2014 , ,
westwend Zvolen
Skupina WESTWEND

Do mesta Zvolen prichádza ďalší skvelý hudobný zážitok. Nedávno si mohli prísť na svoje priaznivci bluegrassovej  hudby v zastúpení  skupiny Fragment v ktorej hrá už 10 rokov na banjo Richard Ciferský, ktorý na začiatku roka dotiahol do Zvolena tiež dvojicu amerických muzikantov Dale Ann Bradley & Steve Gulley, ktorá sa uskutočnila na starej radnici vo večerných hodinách.

Tento raz sa hudobnej zábavy zhostia dňa 16. 5. 2014 o 19:00 hod kapela WESTWEND v rámci jarného turné WEST SPRING TOUR.

Kapela odohrá svoj koncert vďaka Richardovi, ktorý opäť nesklamal s dobrým výberom.  Práve tento človek koncertuje po USA a v rámci agentúry Velvet Agency ktorej je aj riaditeľom, sem na Slovensko pozýva americké kapely.

O skupine WESTWEND 

Americká kapela WESTWEND funguje od roku 2011 pod vedením Jonathan Maness and Wendy Crowe ktorí sú zároveň manželia. Začínali hrať najprv vo svojom okolí a teraz cestujú po celom svete. Hrajú bluegrassovú a country hudbu ktorá sa ale tak trochu odlišuje od ostatných. Chémia medzi nimi dvomi udáva na živých koncertoch zaujímavú atmosféru. Wendy má medový hlas a svojím úsmevom rozožiari celé pódium, Jonathan má zase bohaté hlasové spektrum, taktiež je aj producentom ich kapely. Ako každá kapela, ani oni to nemali ľahké ale vydali sa na túto cestu muzikantskej kariéry a niekedy v polovici roku 2014 vydajú svoj debutový album na ktorí sú už všetci zvedaví.

WESTWEND

Ako predkapela sa predstaví známa domáca Zvolenská skupina PaciPacifik v zložení Rasťo Belička (gitara, spev), Dano Axmann (mandolína, fúkacie harmoniky, spev), Michal Weis (banjo, spev) a Vladimír Nociar (basová gitara).

Neváhajte a príďte 16. mája do starej radnice vo Zvolene o 19:00 a neoľutujete. Zažijete večer plný hudby, zábavy a príjemnej spoločnosti.

Vstupné 5€

westwend Zvolen

Článok: Zuzana Madarászová

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri