• Po. jan 30th, 2023

Lesnícke dni 2014 a Dobrý deň, to som ja

lesnicke-dni-2014-zvolen-11
Plamienka na ruke sympatickej lesníčky. Foto: ZV-podujatia.

Vo štvrtok 24.4.2014 sa na zvolenskom námestí konal v poradí už 8. ročník tradičného podujatia, venovaného lesu pod názvom Lesnícky deň, ktorý ako každoročne aj tento rok priniesol bohatý program pre všetky vekové kategórie.

Podstata Lesníckych dní spočíva v tom, že sú zamerané najmä na deti,  ale poukazujú aj na význam lesa a prácu v ňom. Celá akcia bola však pripravená hlavne pre tých najmenších, ale zároveň aj pre ich rodičov.

Toto podujatie sa konalo súbežne s dátumom Dňa zeme a zároveň nadviazalo na tradíciu “apríl- mesiac lesov“ a všetko sa to nieslo pod titulom posolstva „LES PRE ĽUDÍ – ĽUDIA PRE LES

Program odštartoval o 10- tej hodine slávnostným otvorením.  Tento rok bolo podujatie tématicky nazvané – Zdravie k nám prichádza z prírody.  Celý program Lesníckych dní moderoval moderátor Richard Vrablec.  Po bohatom úvode nasledovalo divadelné predstavenie  divadelného spolku Harry teatro, známa rozprávka Havo Slávo.

Najväčšiu pozornosť však pútalo sokoliarske a kynologické vystúpenie, ukážky vábenia zveri a pomedzi to hudobný program ZUŠ Sliač so sólistkou Terezkou Králikovou ako aj vystúpenie Hudobno-tanečného  štúdia Zvolen.

Ako za posledné roky dozadu, tak aj tento rok sa súťažilo o zápis do Knihy slovenských rekordov a tento rok sa súťažilo v jedení jabĺčok.

Po jednej strane námestia sa tiahli stánky, v ktorých bol pripravený pestrý program, či už lesnícky minimaratón v sadení, zbíjanie búdok pre vtáčence alebo písanie SMS pre les. Nemohol chýbať starší pán včelár, ktorý rád a ochotne povysvetľoval všetko, čo sa medu týka a samozrejme na lúke tradične prebiehala ukážka operencov a veľa ďalšieho.

Takmer v závere  vystúpil hlavný hudobný hosť –  26 ročná Sima Martausovsová  so skupinou, ktorú  netreba zvlášť predstavovať, stačí pripomenúť to najpodstatnejšie. Sima sa stala v roku 2009 víťazkou gospel talentu,  je herečkou Radošinského naivného divadla, vlastní platinovú platňu za album Dobrý deň, to som ja a rada by videla tatranského svišťa.

Sima Martausová – Asi si ho vezmem späť 

Záverečnou bodkou programu bolo tanečné predstavenie  pod názvom „Pohyb, zdravie, vitalita“ Tanečnej školy Zuzany Niščákovej.

  1. ročník Lesníckych dní je za nami a rozhodne sa organizátorom vydaril. Bol plný bohatého programu pre širokú verejnosť a ako každoročne, aj tento rok zdvihol pomyselnú latku vyššie. Za veľké pozitívum sa dá považovať  hudobná hosťka Sima, ktorá za svoj hudobný prejav bola obdarovaná potleskom od publika pred pódiom, čím dalo najavo, že sa mu vystúpenie páčilo

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri