Západniarsky Deň sídliska predčil očakávania

den-sidliska-2014-zvolen-zapad-93

Privitzer. Foto: ZV-podujatia

Dopoludnia sa konali 4 športové turnaje, stolný tenis a streetbalový turnaj a tento rok pribudli aj ďalšie dva športy a to futbal a florbal. Popoludní po 14-tej sa ešte otváral pod názvom súťaže LowCost skatepark opening – skateboardový minipark.

Stolnotenisový turnaj nie je potrebné viac rozpisovať, nakoľko je o ňom napísaný celý článok osobitne od organizátora tohto turnaja Ing. Miloša Masarika.

Nový turnaj, zaradený do tohto ročníka bol mini futbal a v tento prvý ročník sa na ňom zúčastnili len tri tímy – STEFE, ZV-Západ a Sekier-Môťová, ale aj napriek tomu sa bojovalo o každú loptu. Od úvodných minút zápasov bolo jasné, kto bude asi najväčší favorit turnaja. Nakoľko sa zúčastnili len tri družstvá, tak sa každému ušla medaila a to v poradí:

 1. Sekier-Môťová
 2. ZV-Západ
 3. STEFE

Streetbalový turnaj mal opäť kvalitné zastúpenie a názvy tímov boli tak ako každoročne naozaj kreatívne. Krupina Warriors, Ninja kombinačky, Neviem, Privitzer, Tesco. Aj tento rok sa našli aspoň dve dievčatá Balážová a Nagyová, ktoré sa snažili uhrať aký-taký výsledok nad chalanmi, ale aj napriek tomu, že sa tieto dievčatá venujú aktívne basketbalu na medailovú pozíciu to nestačilo.

 1. Privitzer
 2. Ninja kombinačky
 3. Krupina Warriors

Florbalový turnaj patril taktiež medzi novinky a zúčastnili sa ho družstvá ZŠ Cirkevná, 1. FbK Banská Bystrica, 1. FBC Zvolen a, 1. FBC Zvolen b9. ZŠ Zvolen Západ. Tuhé boje sa začali už pred ôsmou hodinou a bojovalo sa doslova o každý meter štvorcový ihriska. V úvodných zápasoch bolo jasné, že oba tímy 1. FBC Zvolen majú jednoznačne navrch nad ostatnými  a 9. ZŠ Zvolen Západ rozhodne po psychickej stránke nepomohlo utŕžených 16 gólov do svojej bránky od 1. FBC Zvolen a.  Po 13-tej hodine bolo napokon všetkým zúčastnením jasné, že zlatú medailu a pohár k tomu si preberie 1. FBC Zvolen a.

 1. 1. FBC Zvolen a
 2. 1. FBC Zvolen b
 3. ZŠ Cirkevná
 4. 1 FbK Banská Bystrica
 5. 9. ZŠ Zvolen Západ

Cca o 14:30 sa ešte otváral pod názvom súťaže LowCost skatepark opening – skateboardový minipark, ktorý pripravila nezisková organizácia Grind.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.