Západniarsky Deň sídliska predčil očakávania

den-sidliska-2014-zvolen-zapad-41

Rudolf Mochnacký. Foto: ZV-podujatia.

V rámci 6.ročníka “DŇA SÍDLISKA”  dňa 14.6.2014  na Zvolenskom sídlisku Západ sa v telocvični ZŠ  Námestie mládeže uskutočnil kvalitne obsadený stolnotenisový turnaj v štyroch kategóriách. Systém súťaže sa rôznil podľa kategórií. Žiaci hrali po baráži na dva víťazné sety každý s každým, v troch kategóriách dospelých sa hralo v  skupinách systémom každý s každým na tri víťazné sety a podľa poradia v skupinách vyraďovacím spôsobom sa zohrali zápasy o celkové poradie.

Turnaj zabezpečoval a riadil Miloš Masarik, ktorý na margo účasti poznamenáva: „Turnaj obsadením hráčmi rôznych úrovní od amatérov až k hráčom vyšších Slovenských stolnotenisových súťaží je vždy náročný na systém, oproti minulému roku bol kvalitou lepší v kategóriách dospelých, hrali sa tu zápasy na vynikajúcej úrovni, bolo sa na čo pozerať. Trocha ma sklamali účasťou i kvalitou žiaci, vidieť, že pre nich je iné zahrať si stolný tenis na stacionárnych stoloch inštalovaných na sídlisku a iné pokúsiť sa konfrontovať svoju výkonnosť súťažne.“

Celkovo sa turnaji odohralo na piatich stoloch až  55 stretnutí (171 setov), hrali hráči od najmladšieho 10 ročného Dušana Oláha až po  najúspešnejšieho hráča turnaja 70 ročného Rudolfa Mochnackého, ktorý na turnaji dominoval v dvoch kategóriách a odohral najviac zápasov na turnaji až 9 s aktívnym skóre 21:10, keď v 6 zvíťazil a 3 prehral, zohrali veľmi kvalitný turnaj. V hlavnej kategórii sa stal presvedčivo už po druhýkrát v histórii turnaja víťazom Oliver Kovács, ktorý vo finálovom stretnutí oplatil prehru zo skupiny Patrikovi Krajčovi. V kategórii žiakov bez jediného zaváhania zvíťazil iba 13 ročný  Aleš Majerčík, ktorý prehral iba dva sety.  Cenu fair-play získala po hlasovaní mužskej časti jediná žena v súťaži  Ľubica Jarábeková.

K plynulému priebehu turnaja prispeli i „Domkári“ Tomáš Malatinec, Miloslav Cvik a hlavne Zuzana Ostrolúcka.

Ceny prvým trom podľa jednotlivých kategórií odovzdali viceprimátorka Mesta Zvolen Alžbeta Staníková a predseda Občianskej iniciatíva sídliska Zvolen-západ Albín Geršič. Všetci hráči umiestnení na prvých troch miestach dostali medaily, plakety a originálne diplomy a všetci účastníci turnaja obdržali občerstvenie a pozornosti od sponzorov.

Výsledky:

Žiaci:

 1. Aleš Majerčík
 2. Patrik Kasan
 3. Stanislav Duraj

Muži:

 1. Rudolf  Mochnacký
 2. Stanislav Macko
 3. Patrik Bayer

Profi:

 1. Oliver Kovács
 2. Patrik Krajč
 3. Michal Szatmári

Veteráni:

 1. Rudolf  Mochnacký
 2. Jozef Chylo
 3. Milan Blaškovič

Cena fair-play:  Ľubica Jarábeková

Fotografie – stolný tenis

Článok Miloš Masarik a foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.