• Po. feb 6th, 2023

Multimediálny festival Guča vo Zvolenskej Slatine

ByIMG_1979

júl 19, 2014
hody-kultur-guca-2
Aj takáto zábava bola počas prvého dňa. Foto: ZV-podujatia

Festival „GUČA “ je projektom neformálnej skupiny mladých ľudí ŠUPAK, ktorá sa rozhodla do prostredia dediny Zvolenská Slatina priniesť pre tento vidiecky región netradičné kultúrne podujatia. Festival bude prebiehať počas dvoch júlových dní 25. a 26.7.2014 v priestore záhrady Skautského centra Zv. Slatina.

Program dvojdňového festivalu je viac než pestrý a každý si rozhodne príde na svoje, či už sa jedná o hudbu, film alebo besedy a k tomu ešte aj zopár  workshopov.

Piatok 25.7.2014 – kompletný program rozpísaný nižšie + plagát

Všetko to  po 18-tej začne rozprávaním o vodnom diele Slatinka a o jeho pálčivom, už niekoľko rokov trvajúcom probléme. Neskôr o 19-tej bude nasledovať koncert levickej skupiny Shadow Of Television a po nej vystúpi  kapela Easy Peasy.

POZOR zmena miesta festivalu! a programu

Festival sa presúva z technických príčin zo skautskej záhrady do kultúrneho domu Zv. Slatina. Tešíme sa na vás už tento piatok od 18:00! a ďalší program bude aj v nedeľu mimo programu.

Sobota 26.7.2014

V sobotný podvečer začne workshop, počas ktorého sa budete môcť naučiť niektoré ľudové tance z Podpoľania pod vedením skúsených tanečníkov. Súbežne s ním bude prebiehať workshop Prírodné domy – lacno, zdravo, lokálne.

Od 20-tej do 21 hodiny si bude môcť každý, kto dostane chuť poriadne zadžemovať a odbúrať tak zo svojho tela prebytočnú energiu. Po hudbe potom na uvoľnenie porozpráva partia mladých ľudí o tom, ako prejsť Rally Dakar na 30-ročnom Mercedese.

Na záver dňa a zároveň aj  festivalu sa bude premietať film Trabantom až na koniec sveta (Slovensko, Česko, 2014, 98 min).

V rámci festivalu bude prebiehať aj bohatý sprievodný program. A na záver treba ešte povedať, že toto všetko je pre Vás pripravené zadarmo, takže neváhajte a príďte na festival Guča.

Program podrobnejšie

Piatok 25.7.2014

 • 18:00 – 18:45 – rozprávanie – Kto a prečo potrebuje Vodné dielo Slatinka, alebo o dedinke za kopcom a ľuďoch v nej

Pán Buzalka z dedinky Slatinka príde porozprávať o neľahkých osudoch ľudí, do ktorých životov vstúpila pred vyše 50-timi rokmi „veľryba.“

 • 19:00 – 21:00 – koncert – Shadow Of Television

Koncert mladej, dravej a talentovanej kapely Shadow Of Television z Levíc hrajúcej melancholický rock’n’roll/garage punk.

koncert  Easy Peasy – Slovenská soft-rocková kapela, ktorej cieľom je tvoriť vlastné skladby so sviežou pre nich špecifickou hudbou a textom hovoriacim o ich pohľade na život.


Sobota 26.7.2014

 • 19:00 – 20:00 – workshop – Ľudové tance z Podpoľania

Príďte sa naučiť jednoduché podpolianske ľudové tance pod vedením skúsených tanečníkov.

 • 19:00 – 20:00 – workshop – Prírodné domy- lacno_zdravo_lokálne

Dozviete sa ako si postaviť zdravý dom z miestnych materiálov. Taktiež si prezrieme v Skautskom centre – zelenú zatrávnenú strechu, záhradnú pec postavenú z hliny a starých pneumatík, hlinenú priečku… a vyskúšame si nanášať hlino-slamenú omietku.

 • 20:00 – 21:00 – Jam session

Prineste si vlastný hudobný nástroj a môžete sa pridať k účinkujúcim!

 • 21:00 – 22:00 – rozprávanie – Ako prejsť rally Dakar na 30-ročnom Mercedese

Mladí cestovatelia Dano Maľa a Martin Ulianko sa v januári vydali na najväčšiu amatérsku rally na svete z Budapešti do afrického Bamaka. Naprieč nespútanou Afrikou dva týždne cestovali na 30-ročnom Mercedese 190d.

 • 22:00 – 23:30 – film _ Trabantom až na koniec sveta, Slovensko, Česko, 2014, 98 min.

Dokumentárna roadmovie Trabantom až na koniec sveta je o tom, ako sa dokáže zniesť osem ľudí z troch krajín, ktorí sa navzájom nepoznajú, ale strávia spoločne štyri mesiace v žltých „ponorkách“.

Nedeľa 27.7.2014 

 • 19:00 – 21:05 – film _ Hrana – 4 filmy o Marekovi Brezovskom, Slovensko, 2014, 125 min.

Filmové svedectvo o krátkom, ale mimoriadne dynamickom života jedného z najtalentovanejších slovenských hudobníkov. Skladateľ Marek Brezovský tu po sebe zanechal stopu. Aj napriek tomu, že zomrel ako dvadsaťročný, vytvoril výnimočné kompozície a jeho nemalé dielo zaujalo široké publikum. Tvorcom okolo režiséra Patrika Lančariča sa však okrem silného príbehu mladého talentu podarilo zachytiť aj obraz hudobnej scény porevolučných 90. rokov.


Sprievodný program

 • Čitateľský kút
 • Záhradná čajovňa a koláče zo záhradnej pece
 • Kreatívna zóna
 • Výstavy fotografií
 • + Niekoľko prekvapení

guca-festival-2014

Zdroj info: Guča

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri