V poslednom predvianočnom kole padlo úctyhodných 33 gólov

Autor IMG_1979

dec 14, 2014
IMG_3704

V sobotu 13. decembra 2014 pokračoval dvanásty ročník XANTO Ligy 40 v telocvični   ZŠ na Námestí mládeže na sídlisku Zvolen-Západ   tretím posledným predvianočným  kolom, súťaž štvrtým kolom pokračuje až v sobotu 27. decembra. Diváci videli  znova tri kvalitné stretnutia, v ktorých 20 strelcov spolu strelilo až 33 gólov.

Strelecky sa tento krát so štyrmi gólmi presadili Ján Paraj (Euroteam) a Ján Maľa (Coffola). Excelentný strelec Marián Borgoň, ktorý strelil po 5 gólov v prvom kole aj v druhom kole, znova tromi gólmi zvýšil vedenie v tabuľke strelcov a tiež tromi gólmi sa do popredia streleckej tabuľky prepracovali Trnavský (Euroteam) a nová posila Coffoly Dvorovenko sa tiež presadil strelecky, napriek tomu, že hral v defenzíve „šatarovcov“.

V telocvični „deviatky“ sa v prvom z  troch zápasov stretli „boxáci“ s „coffolákmi, ktorých „coach“  Dodo Šatara mal pred stretnutím obavy z postavenia zostavy pre zápas. Tabuľkové postavenie po úvodných kolách nebolo rozhodujúce pre vývoj stretnutia, no po polčase bolo nadmieru jasno. Sedem gólov v sieti Boxo Utd. v prvom polčase bolo pevným základom k plnému bodovému zisku Coffoly, ktorá v druhom dejstve poľavila v tlaku a nechala skorigovať výsledok po góloch Bosáka, Blaszeka a Chabadu. Za „šatarovcov“ skórovali všetci hráči okrem Mituchoviča, ktorý na pár gólov prihral, navyše dobrý výkon podal brankár Štefko. Strelecky excelovali  Ján Maľa (4 góly) a v obrane výborne hrajúci  Dvorovenko (3 góly).

V druhom stretnutí videli diváci najlepšie stretnutie kola. Vedúca Javanka bola síce favoritom stretnutia, no „vinári“ podali výborný výkon a do polčasu bol zápas i stav vyrovnaný. Výborný výkon predviedli obaja brankári, no Slančík v prvom dejstve zabránil skórovať v čistej šanci Pokorádimu a zachránil i  pred výborným Slukom. Výborný výkon podal  Melichečík, no jazýčkom na gólových váhach bol znova trojgólový Marián Borgoň, efektným gólom sa predviedol „útočný tank“ Lihan a v obrane stabilne výborné a spoľahlivé výkony podávajúci Ďurčík a Vojtekom boli zárukou víťazstva. V závere bolo stretnutie zbytočne tvrdé a nervózne.

V poslednom stretnutí 3.kola sa stretli trojbodové mužstvá.  Euroteam hostil Elán a do polčasu bol výsledok otvorený a remízový. Skoro o generáciu starší „elánisti“ hrajúci  profesorsky však v druhom dejstve nestačili na „maňkovcov“, ktorí venovali víťazstvo čerstvému päťdesiatnikovi  –  coachovi  Milanovi Maňkovi. Strelecky sa so štyrmi gólmi presadil Paraj, najlepší strelec minulého ročníka a sekundoval mu hetrikom Trnavský. Napriek snahe „eurákov“ sa „desina“ nekonala, lebo v závere vynikol brankár Necpál chytajúci nielen s elánom, ale i obetavo a s prehľadom zabránil viacerým gólovým strelám po oku lahodiacich akciách favoritov.

SP Hronn Xanto 40 mal v 3.kole voľno.

V čele pred štvrtým kolom zostala bez prehry Javanka, v tabuľke sa nič nemenilo v poradí, no Euroteam iba s dvomi stretnutiami figuruje na druhej priečke s plným bodovým ziskom určite zabojuje o prvenstvo v Lige 40.

Všetky stretnutia rozhodoval skúsene a s nadhľadom Ján Urda.

Výsledky 3.kola Ligy 40:

• Boxo Utd. 56  : FC Coffola 40  3 : 11   (0 : 7) – Bosák, Blaszek, Chabada – J. Maľa 4, Dvorovenko 3, V.Maľa 2, Seman, Šimun
  • Javanka : Víno Stehlík 40    5 : 3   (2 : 2) – Borgoň 3, Lihan, Kocúr – Pokorádi, Sluka, Marunčiak
  • Euroteam : Elán   9 : 2   (2 : 0) – Paraj 4, Trnavský 3, Biba, Balko – Ondriga, Benčík
  • SP Hronn Xanto 40 mal voľno.

Individuálne hodnotenia 3.kola Ligy 40+:

• Najlepší brankár kola: Pavol Necpal (Elán)
  • Najlepší hráč kola: Vlado Melicherčík (Víno Stehlík)
  • Najlepší  strelci kola: Paraj (Euroteam) a J.Maľa (Coffola) po 4 góly
  • Najlepší defenzívny hráč:  Dvorovenko (Coffola 40)

Po úvodnom stretnutí sa radoval z víťazstva Coffoly jej coach Dodo Šatara, ktorý sa pred stretnutím netajil obavami, či vôbec postaví mužstvo do tretieho kola Ligy 40. Stretnutie glosoval: „Nebol som si istý, či postavíme mužstvo na toto kolo. Nakoniec nás bolo šesť v poli, ale zohnali sme dobrého hráča, aktívneho, nečakane dobrého, presadzujúceho sa v hre,  výborného v obrane a nakoniec strelil i tri góly. Presadili sme sa strelecky najmä v prvom polčase, keď sme strelili sedem gólov. Brankár Štefko podal veľmi dobrý výkon. Napriek tomu, že chýbali Kolár, Chromek a Ježík   sme  zaslúžene zvíťazili. Najlepším bol Janko Maľa.“

Prezident  Ligy malého futbalu vo Zvolene (LIMFU) Ondrej Lameš videl priebeh kola pozitívne: „Z kola na kola sa  kvalita hry v zápasoch Ligy 40 zvyšuje. Hráči sa rozohrali. Výborný priebehom, kvalitou i predvedeným výkonom bol najmä zápas Javanky s Vínom Stehlík. Myslím, že bol doteraz najlepším v priebehu Ligy 40.“