Pohár primátorky získali aj Zvolenské basketbalistky

Na úvod článku

Staršie žiačky – BK Zvolen – Lucia Syč-Kriváňová ( trénerka)

Mosir Bochnia – BK Zvolen 59:28

Fantastická roztiahnutá obrana súpera nedovolila našim dievčatám sa cez ňu patrične dostať a rýchlymi protiútokmi si až do záveru zápasu postupne zvyšovali náskok. V polovici zápasu bol stav zápasu 36:10 a po záverečnom hvizde 59:28

BK Slovan Bratislava – ŠŠK Union Press Košice 52:110

Úvod zápasu mal ako tak vyrovnaný priebeh, avšak ako čas ubiehal, tak Unionu Press začali postupne dochádzať sily. V polovici zápasu to bolo 46:21 a po ďalších dvoch štvrtinách, kedy naozaj Slovan hral pri chuti sa zápas skončil vysoko 110:52.

AŠK Lokomotíva Sereď – BK Zvolen 73:35

Dievčatám zo Serede sa podarilo veľmi rýchlo utvoriť si náskok a dá sa povedať, že naše dievčatá ten úvod zaspali. Druhú a tretiu štvrtinu sa však snažili o zvrátenie stavu, ale po tretej tretine bol stav 48:31. V poslednej však už našim babám došli sily a záverečný stav 73:35 bol toho jasným dôkazom

ŠŠK Union Press Košice – BK Zvolen 70:51

Od začiatku vyrovnaný zápas, aj keď Union vystrkával rožky, až do konca tretej štvrtiny mal súper len 10 bodov náskok a posledná štvrtina bola ešte celá. V poslednej však súper zatlačil vo všetkých herných činnostiach a na záver zápasu mal už 19 bodov náskok 70:51

AŠK Lokomotíva Sereď- BK Slovan Bratislava 59:75

Opäť ďalší vyrovnaný zápas, v ktorom si dávali obe družstvá pozor na to, aby ani jedno neurobilo nejakú fatálnu chybu. Postupne však Slovanistky bod po bode zvyšovali náskok, v polovici duelu bol stav ešte 28:33. Po prestávke sa však prišlo na to, že dievčatá zo Serede si minuli veľa energie v úvode zápasu a do ďalších dvoch štvrtín im už z nej neostalo veľa. Aj napriek prehre 59:75 podali fantastický výkon.

BK Slovan Bratislava – BK Zvolen 88:55

Slovanistky začali zhurta a ich presnosť z diaľky na náš kôš bola neskutočná. Naše baby sa to snažili korigovať, ale akonáhle Slovan zistil čo sa deje opäť zabral a v polovici zápasu bolo na tabuli 45:27. Po prestávke sa očakávalo, že naše zaberú, ale boli to súperky, ktoré nepríjemne zatlačili a na záver zápasu neostávalo len uznať porážku 88:55

ŠŠK Union Press Košice – AŠK Lokomotíva Sereď 36:88

Žiačky zo Serede boli od úvodu zápasu aktívnejšie a táto ich snaha im priniesla niekoľkobodovú výhodu nad rovesníčkami. Po prvej štvrtine to bolo už o 10 bodov, ale košické dievčatá sa snažili o zvrat. V polovici zápasu to už nevyzeralo pre Košičanky dobre, po troch dňoch bolo vidieť na nich únavu. Po záverečnom hvizde bol stav vysoko 88:36 pre Košice.