Pohár primátorky získali aj Zvolenské basketbalistky

Na úvod článku

Text ako aj ostatné videá sa pripravujú – chce to čas

Kadetky – BK Zvolen – Laura van Dalen ( trénerka)

BK Zvolen – ŠKP 08 Banská Bystrica 49:46

Zápas sa niesol od samého začiatku v rýchlom tempe a hlavne u našich dievčat bolo vidieť lepšiu zohratosť a toto sa premieňalo do zvyšovania nášho náskoku, kedy už v polovici zápasu bol stav 34:25. Po prestávke bolo vidieť, že sa hrá poriadna porcia basketbalu, ale Banskobystričanky si povedali, že ešte nič nie je stratené a dali do zápasu aj dušu. Pár sekúnd pred záverečným hvizdom bol stav 46:46 a potom sa stalo niečo, čo rozhodlo a to, že cez šírku ihriska dostala naša Balážová ako na tanier prihrávku a neskutočne hodila a premenila a bolo doslova vybavené. 49:46

BK SOUŽ Cassovia Košice – ŠKP 08 Banská Bystrica 43:66

Zápas viedol ako tréner Radko Dvorščák, ktorému sa minulý rok podarilo so svojimi zverenkyňami vybojovať 2. miesto v kategórii žiačok. Zápas sa odvíjal lepšie pre Banskobystričanky, ktoré si svojou kvalitnou hrou postupne do prestávky vybudovali 10 bodový náskok 35:25. Po prestávke sa predpokladalo, že košické dievčatá zaberú, že ešte nepovedali posledné slovo, ale opak bol pravdou. Na konci zápasu museli uznať, že 43:66 je holý fakt.

BK SOUŽ Cassovia Košice – BK Zvolen 57:75

Tento zápas viedol ako tréner Radko Dvorščák, ktorý jedno obdobie aj trénoval vo Zvolene a tak pozná nielen naše dievčatá dokonale. Naša trénerka Laura van Dalen si bola dokonca robiť pred týmto zápasom poznámky, aby bola pripravená na samotný zápas. Až do polovice zápasu to bol vyrovnaný duel 35:31. Po prestávke bolo vidno, že oba kluby sa snažia nespraviť zbytočné chyby. Zvrat zápasu nastal v polovici tretej štvrtiny, kedy si naše baby začínali utvárať náskok, ktorý do konca zápasu ešte podstatne zvýšili 57:75

SOUŽ Cassovia Košice – BK Zvolen 53:59

V úvodnom zápase posledného dňa si naše baby proti druhému košickému klubu držali počas celého zápasu mierny náskok až do záveru stretnutia 53:59.

SOUŽ Cassovia Košice – ŠKP 08 Banská Bystrica 49:50

Najdojímavejší zápas stretnutia, po ktorom aj slzička trénerky Košíc od emócií vypadla. Zápas od samého začiatku až po ozaj poslednú sekundu bol neskutočne vyrovnaný. Všetko od A po Z bolo fantastické až do momentu, kedy banskobystrická hráčka dostala pár sekúnd pred záverom fantastickú prihrávku a bolo jasné ako to dopadne 49:50

ŠKP 08 Banská Bystrica- BK Zvolen 21:63

Posledný zápas turnaja bol pre súperky len taká povinná jazda, nakoľko už dievčence mali toho dosť v nohách a celkovo sa nám nemohli poriadne rovnať a tak zápas po štyroch štvrtinách skončil 21:63

Článok, foto a video: Ján Števonka