• Pi. feb 3rd, 2023

Maratón pohybu dal zabrať všetkým zúčastneným

maraton-pohybu-oko-zvolen-5
Tréneri mali plné ruky práce. Foto: ZV-podujatia

Poriadne si dať do tela a riadne vytriasť to, čo sa počas sviatkov na človeka nalepilo, spoznať nové možnosti a naučiť sa niečo nové bolo možné na celodennom podujatí pod názvom Maratón pohybu.

Samotné podujatie sa konalo v OC OKO na sídlisku Západ a počas šiestich hodín bol čas len na obednú pauzu.

Podmienkou podujatia však nebolo absolvovať všetky časti programu. Našli sa aj takí, ktorí ostali až do samotného záveru akcie, ale ako sa povie, na záver už mleli z posledného.

Povedzme si teda viac o tom, kto a čo sa počas dňa udialo a veru bolo toho naozaj veľa.

Úvod a prvá časť patrila Zumbe, precvičovala ju Etel Kočišová, ktorú možno niektorí poznáte z vystúpení na podujatiach Štefana Chleba Wanted, prípadne zo zvolenskej street tanečnej skupiny Stred crew. Tak práve Etel tu dala prítomným poriadne zabrať a keďže je to veľká tanečníčka, počas jej hodiny prebehla so svojou nadšenou partiou hneď niekoľko tanečných štýlov. Nakoľko sa jednalo o Zumbu, tak to bola Rumba, Flamenco, Reggaeton, Merengue a ďalšie.

Isto poznáte bežné slová ako mačka, kobra, kobylka, ťava, tanečník alebo strom. A práve tieto slová pretavené do podoby cvičenia jogy si mohol každý skúsiť na svojom tele a veru záujemcov bola plná obývačka Samotné precvičovanie viedla Eva Ježovičová, ktorá tu v centre sa už nejaký ten čas venuje ľudom a celá tá jej hodina mala fantastickú pokojnú harmóniu.

Po joge nasledovala obedná pauza na zotavenie a dočerpanie energie.

Po prestávke si dievčatá do parády zobrali chalani na čele s Dominikom Klackom v tzv. Strenght & core tréningu. Chalani dbali na správnosť samotného cvičenia a aj v tomto prípade, aj keď sa to nezdalo, boli cviky naozaj náročné.

Posledným bodom programu bol Fitness challenge s Evou Bešinskou a ak by niekto predpokladal po vzhliadnutí niektorých cvikov, že to vyzerá až príliš jednoducho, tak na tvárach tu prítomných dievčat to vôbec tak nevyzeralo, práve naopak. Eva Bešinská, ktorú poznajú ľudia aj zo skupiny Fit 24 Challenge Zvolen sa zamerala vo svojej časti na precvičenie chrbta a brucha a hlavne upozorňovala na správnosť prevedenia jednotlivých cvikov.

Po jej hodinovke a krátkej diskusii sa dalo považovať podujatie za úspešne skončené a rozhodne už v najbližšom horizonte môžete očakávať nejaké tie informácie o podobnej akcii, ale o tom si už povieme čoskoro viac.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka