Javanka si po polovici ligy 40 udržala vedenie

limfu-40-januar-2015-zvolen-23

V sobotu 24. januára 2015 pokračoval dvanásty ročník XANTO Ligy 40 v telocvični ZŠ na Námestí mládeže na sídlisku Zvolen-Západ  siedmym kolom, ktoré uzavrelo polovicu súťaže.

Štyridsiatnici zohrali znova tri zaujímavé a kvalitné stretnutia, padlo znovu viac ako 30 gólov, zápasy boli vyrovnané a o výsledku sa rozhodovalo v záverečných minútach. Strelecky sa  tromi gólmi prezentovali „elánista“ Tornoš, „eurák“ Balko a „javančan“ Végh. Menilo sa aj poradie strelcov, vedie s 15 gólmi Gabriel Trnavský (Euroteam), ktorý sa prezentoval i krásnym gólom pätičkou.

Individuálne ocenenia získali zaslúžene brankár Ján Slančík za obetavé zákroky a výkon hlavne v druhom polčase, keď podržal Javanku v remízovom zápase s Euroteamom, v obrane Javanky dominoval i strelecky Peter Végh a v útoku bol neudržateľný Maroš Balko v drese Euroteamu, ktorý potvrdil vynikajúcu formu nielen hetrikom, no bol i príkladom v bojovnosti a druhým Rasťo Tornoš, ktorý v hektickom závere proti „vinárom“ získal svojim tretím gólom pomedzi Jelínkove nohy víťazstvo pre Elán.

V úvodnom zápase piaty v tabuľke „vinári“ hostili šiesty Elán a začali lepšie, keď v prvom dejstve dvomi gólmi Sluku a jedným Gunára vyhrávali 3:1, no profesorsky hrajúci „elánisti“ lepšie kombinovali, hrali dobre pozične a sťahovali náskok súpera. V hektickom závere rozhodol dvomi gólmi Rasťo Tornoš, ktorý najprv z trestného kopu vyrovnal a svojim tretím gólom znovu pomedzi Jelínkove získal nohy víťazstvo pre Elán.

V druhom stretnutí štvrtý Boxo Utd. 56 privítal posledných „xanťákov“, no po minúte hry Xanto viedol prekvapivo o dva góly. Strelecky sa predviedol Liška. No „boxákov“ to nedeprimovalo, práve naopak do polčasu už vyhrávali o gól a v druhom dejstve nedali súperovi šancu a nakoniec zvíťazili o štyri góly, keď po dvoch góloch si pripísali do tabuľky strelcov Bosák, Chabada a Šipula.

V treťom stretnutí v šlágri kola, ktorý uzavrel prvú časť ligy 40, si zmerali sily tretí Euroteam, s dvanástimi bodmi spolu s pauzujúcou druhou Coffolou, s vedúcou Javankou, ktorá doteraz nestratila ani bod. Javanka začala lepšie a hneď v úvode sa postaral o prvý gól Mozolány i keď sa „zdalo“ že ho dosiahol rukou. Vedenie o dva góly zabezpečil z nemožného uhla štrbinou medzi žrďou a brankárom Tužinským Novosad. Keď Végh skóroval delovkou do siete Euroteamu po tretí krát, zdalo sa, že je stretnutie rozhodnuté, „maňkovci“ sa však rozbiehali a stupňovali tempo, čo im prinieslo i gólové šance, ktoré s prehľadom využili a ešte do polčasu vyrovnali stav stretnutia.

V druhom dejstve sa presadil za Javanku Lihan a Végh, stav stretnutia sa však menil v prospech Euroteamu, ktorý sa dostal i do vedenia po parádach Trnavského, no potom prehrával znova o dva góly. Javanku podržal v nakoniec remízovom zápase s Euroteamom Slančík, v obrane Javanky dominoval i strelecky Peter Végh a v útoku bol neudržateľný Maroš Balko v drese Euroteamu, ktorý potvrdil vynikajúcu formu nielen hetrikom, no bol i príkladom v bojovnosti. Krásna bodka za polovicou Ligy 40, ktorej ôsme kolo sa uskutoční až o dva týždne, keď 31.januára sa uskutoční tradičný 27.ročník Zimného turnaja LIMFU.