V 10. kole Ligy 40 v malom futbale padlo dovedna 32 gólov

Autor IMG_1979

feb 25, 2015
elan-euroteam-limfu-40-10-kolo-6
Skoro gól. Foto: Ing. Miloš Masarik

V desiatom kole jedenásteho ročníka Ligy 40 videli diváci pútavé zápasy, ktorých priebeh postupne gradoval. V trojici zápasov boli strelci úspešní až 32 krát. Na palubovke telocvične „deviatky“ sa strelecky sa prejavili najmä 5 gólmi Paraj (Euroteam), 4 gólmi Novosad (Javanka). Všetky tri stretnutia desiateho hracieho dňa skončili v odvetách bodovým ziskom ako v kole treťom, no kvalita stretnutí bola vyššia a prekvapenia sa nekonali.

V prvom stretnutí doteraz piaty v tabuľke „elánisti“ držali krok s favorizovaným tretím Euroteamom iba v úvodných minútach a v závere neodolali tlaku a inkasovali do polčasu sedem gólov, v druhom dejstve však iba štyri a tak prehrali o desať. Strelecky sa presadili 5 gólmi Paraj, ktorý vedie tabuľku strelcov s 21 gólmi a hetrik zaznamenal Balko, Jediný „čestný“ úspech Elánu zaznamenal Tornoš.

V druhom zápase posledného s prvým „vinári“ hostili Javanku a bolo sa na čo pozerať. Obe mužstvá predvádzali pekný technický futbal a Javanka si do polčasu zabezpečila trojgólový náskok. V druhom dejstve sa vinári snažili o zníženie, no favorit kontroloval hru a vedenie udržal. Strelecky sa blysol štyrmi gólmi Novosad, výborný výkon podal Rausa, ktorý dal síce iga gól jeden, no na štyri prihrával.

Desiate kolo končilo zápasom druhej Coffoly s Boxom Utd.. V prvom stretnutí Coffola dominovala v treťom kole a rostrieľala „boxákov“ 11:3, no teraz sa v odvete hral diametrálne odlišný zápas. Polčasová remíza dávala nádej na víťazstvo obom, niekedy sa hrali doslova „šachy“ pred  obomi brankármi, vynikajúci výkon podal v bráne Boxa Dvorský. Nakoniec sa z troch bodov radovali hráči Coffoly, keď po hádam jedinej chybe obrany zbehol za obranu Maľa a skóroval. Stretnutie bolo veľmi nervózne s množstvom faulov. V poslednej akcii stretnutia mohol deľbu bodov zabezpečiť Bosák, keď po faule kopal trestný kop, no nepochopiteľne prestrelil Štefkovu bránu.

Poradie sa tak oproti minulému kolu nemenilo, iba vedúce tri mužstvá si do tabuľky pripísali plný bodový zisk. Všetky stretnutia rozhodoval s nadhľadom Peter Hanes.