• Ne. okt 1st, 2023

Na Košickej korčuľke prekvapila Ema Huliaková

Autor IMG_1979

mar 2, 2015
huliakova-zrubecova
Na foto: Ema Huliaková s trénerkou Janou Zrubecovou. Autor foto: Vladimír Vlček

TS – Košická Crow Arena hostila cez víkend 89 krasokorčuliarskych nádejí z 26 klubov Slovenska. 22. ročník Košickej korčuľky bol nielen 15. kolom pretekov Slovenského pohára v krasokorčuľovaní, ale aj posledným pretekom, na ktorom mohli nádeje chlapci aj dievčatá bojovať o nomináciu na Majstrovstvá Slovenska juniorov, žiakov a nádejí 2015, ktoré budú 14. – 15. marca v Púchove.

V Košiciach súťažili 4 kategórie dievčat – 10-ročných nádejí súťažilo 20, 9-ročných nádejí 18, 8-ročných nádejí 22 a 7-ročných nádejí 16. Chlapci súťažili v 2 kategóriách – 8 v starších a 5 v mladších nádejach. Mimo SP pretekalo aj 11 hviezdičiek, 10 začiatočníkov, 23 interpretačných korčuliarov v 6 kategóriách a 2 adults.

ŠKK nominovalo do Košíc 3 pretekárky. V kategórii N9 – Lauru Debnárovú, v N8 – Andreu Gaálovú a v kategórii začiatočníkov Emu Huliakovú.

S výkonmi svojich zverenkýň bola spokojná aj ich trénerka Jana Zrubecová, veď Ema Huliaková sa umiestnila na 4. mieste aj napriek tomu, že to bola pre ňu premiéra na súťažnom ľade a v porovnaní s inými dievčatami korčuľuje oveľa kratšie, len niekoľko mesiacov. Jej umiestnenie, celkový dojem z jazdy aj reakcie rozhodcov utvrdili trénerku Janu Zrubecovú v tom, že poctivá práca posledných pár týždňov sa oplatila. Ďalšia pretekárka Andrea Gaálová sa umiestnila na 20. mieste a na tomto preteku dosiahla svoje tohto sezónne bodové maximum, čím aj ona potvrdila svoju neustále stúpajúcu výkonnosť.

O najväčšiu radosť sa ale postarala Laura Debnárová s umiestnením na 10. mieste, ale hlavne v mimoriadne silnej konkurencii si dokázala udržať 14. postupovú priečku, ktorá jej zaistila už po druhý krát v jej krátkej – trojročnej krasokorčuliarskej kariére postup na Majstrovstvá Slovenska, našej najvyššej národnej súťaže. Laura splnila všetky nominačné kritéria postupu – vek, počet pretekov, test výkonnosti požadovanej triedy a umiestnenie v redukovanom rebríčku do 14. miesta. Redukovaný rebríček tvorí súčet 3 najvyšších bodových hodnotení z celej série pretekov SP (15 kôl).V kategórii 9- ročných nádejí do ktorej Laura patrí súťažilo v sezóne 2014/2015 až 30 krasokorčuliarok.

huliakova-zrubecova

TS a foto. Vladimír Vlček.