Po 12. kole Ligy 40 na čele tabuľky ostala Coffola

javanka-boxo-liga-40-12-kolo-14

V dvanástom kole jedenásteho ročníka Ligy 40 sa čakali povinné víťazstvá favoritov, no nemali to ľahké. V trojici zápasov 20 strelcov skórovalo až 35 krát. Na palubovke telocvične „deviatky“ sa strelecky sa darilo Petrovi Chromekovi (Coffola), ktorý strelil 4 góly. V prvom stretnutí doteraz vedúca Coffola hostila šiesty Elán. Podľa postavenia v tabuľke sa očakával jednoznačný priebeh stretnutia, no siedmi „elánisti“ i napriek vekovému hendikepu hrajúci naozaj s elánom v prvom dejstve odolávali šanciam hráčov favorita, výborne zachytal Necpál a druhý polčas začínala Coffola iba s jednogólovým vedením. Potom sa však strelecky presadil Chromek a ani tri góly Tornoša na víťazstvo nestačili i keď v polovici polčasu bol stav nerozhodný. Coffola si tak upevnila vedenie v tabuľke, ale má zatiaľ o zápas viac ako druhý Euroteam.

V druhom zápase si zmerala sily tretia Javanka so susedom v tabuľke Boxom Utd.

Boxo v oklieštenej zostave bez hráčov na striedanie zaskočil favorita, ktorý sa pomaly spamätával z prehry v minulom kole. V prvom dejstve hráči Boxa síce nemali viac z hry, no hrali takticky a hlavne premieňali šance. Výborne zachytal Dvorský a po góloch Blazseka a dvakrát Chabadu, keď Suja i Bosák nedovolili strelcom Javanky skórovať, viedli do polčasu o gól. V druhom dejstve zvýšil favorit pohyb na ihrisku a dôraz v osobných súbojoch a vytváral si šance. Postupne sa prejavila únava u „boxákov“ a Javanka tak v nervóznom stretnutí nakoniec zvíťazila o tri góly.

Dvanáste kolo končilo stretnutím piateho Xanta s druhým Euroteamom, ktorého hráči nenechali nič na náhodu a ťažili s nátlakovej hry a výborného výkonu Tužinského v bráne i streleckej potencie trojgólových Balka a Paraja, ktorý si upevnil vedenie v tabuľke strelcov a doteraz strelil až 26 gólov. Do druhého dejstva nastupovali s päť gólovým náskokom a v závere zápasu zvoľnili tempo a umožnili po dvakrát skórovať dobre hrajúcim Ľuptákovi a Macurákovi. V závere sa presadili opäť favoriti a Plesník tak inkasoval 10 krát.

Poradie v tabuľke sa tak oproti minulému kolu nemenilo. Všetky stretnutia rozhodoval so svojským prehľadom Peter Hanes.

Výsledky 12. kola Ligy 40:

• Coffola – Elán 7 : 4 (2:1) – Chromek 4, J.Maľa, Dvorovenko, Mituchovič – Tornoš 3, Ondriga
  • Javanka – Boxo 6 : 3 (2:3) – Novosad 2, Végh, Schaller, Kocúr, Mozolány – Chabada 2, Blazsek
  • Xanto – Euroteam 5 : 10 (1:6) – Macurák 2, Ľupták 2, Kuchár – Paraj 3, Balko 3, Biba 2, Vöröš 2
  • Posledný tým Víno Stehlík mal voľno.

Individuálne hodnotenia 12.kola Ligy 40:

• Najlepší brankár: Ondrej Dvorský (Boxo)
  • Najlepší hráč : Peter Kaščák (Euroteam)
  • Najlepší strelec: Peter Chromek (Coffola) 4góly
  • Najlepší defenzívny hráč: Imrich Turan (Xanto)

1 Comment on Po 12. kole Ligy 40 na čele tabuľky ostala Coffola

1. Pozor, zly rozpis na sobotnajsie kolo, treba sa drzat toho, co je na limfuzvolen.sk