• Ne. mar 26th, 2023

Zvolenské prvoligistky víťazne nad CBK Košice

bk-zvolen-cbk-kosice-1-liga-14
CBK Košice v čiernom. Foto: ZV-podujatia

Cez víkend, respektíve v sobotu 14.3.2015 sa hral v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ basketbalový zápas už 7. kola v 1. lige žien.

Do Zvolena tentokrát prišli zahrať už odvetný zápas ženy z CBK Košice, ktoré až do 7. kola okupovali čelo tabuľky a ich bilancia bola z 5-tich zápasov 4 krát výhra a u našich báb o jednu výhru menej alebo ak chcete, o jednu prehru naviac voči Košičankám.

Dal sa teda očakávať viac ako solídny basketbal, ktorý sa aj dostavil a možno aj málokto očakával, že bude mať tento zápas takýto priebeh. Plné hľadisko ľudí si nenechalo ujsť tento zápas a bolo sa veru na čo pozerať, veď výhra našich prvoligistiek bola 80:40.

Poďme sa však pozrieť na to, ako prebiehal samotný zápas.

bk-zvolen-cbk-kosice-1-liga
Problémová ortéza

Ešte pred samotným začiatkom zápasu si ľudia z realizačného tímu CBK Košice zmysleli, respektíve im prišla problémová ortéza Lucii Syč-Kriváňovej v podstate v tom, že by mohli eventuálne kovové časti zraniť niektorú z hráčok v ich tíme.

Začiatok zápasu začali naše baby podstatne lepšie, až sa nechcelo veriť, že ideme proti prvým v tabuľke. Do konca prvej štvrtiny sa však košické dievčatá bodovo dotiahli na stav 18:11.

V prvej aj v druhej štvrtine bolo vidieť nejaké tie nedorozumenia hráčok v jednotlivých tímoch navzájom, avšak práve na súperkách to bolo vidieť podstatne viac, nešla im obrana ako aj premieňanie košov.

Najskôr za stavu 25:13 a potom o pár minút na to za stavu 33:13 si bral košický tréner oddychový čas, aby dohovoril svojim zverenkyniam. Na konci druhej štvrtiny bol stav 39:17.

Po prestávke sa dalo očakávať, že Košičanky zaberú, to sa v podstate aj stalo, ale rozhodne to na naše rozbehnuté dievčatá nestačilo. 60:33

V poslednej záverečnej štvrtine sa aj našim babám zle hralo proti súperkám, ktoré evidentne stratili chuť hrať, čo v podstate za stavu 66:36 viedlo trénera Gajdoša zobrať si oddychový čas.

Napokon však všetko dobre dopadlo a stav 80:40 sa dal rozhodne považovať za fantastický nad CBK Košice a pred ďalším nedeľným súperom TYDAM UPJŠ Košice sa to dalo považovať za miernu výhodu.

To, čo sa však dialo v nedeľu, to sa už dozviete v najbližších dňoch na tomto portáli.

Tabuľka 

ako náhle bude aktualizovaná

Video – CBK Košice v čiernom

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.