• Pi. sep 29th, 2023

Poslanci MsZ si založili vlastný klub

Autor IMG_1979

apr 3, 2015 , ,
matej-snopko-poslanec-msz
Matej Snopko – poslanec MsZ. Foto: ZV-podujatia

Poslanecký klub Patrioti, pod týmto názvom vznikol nový poslanecký klub, ktorého predsedom je Matej Snopko, poslanec MsZ.

Na februárovom zasadnutí sa pokúšal Igor Šufliarsky doplniť do rokovacieho poriadku doplnok, lebo ako nezaradený poslanec sa chcel združovať v určitých kluboch.

Návrh pána Šufliarskeho sa opieral o tvrdenie, že tu už odznelo, kde aké kluby rozhodujú a vyjadrujú sa, ale ono to nie je až tak. Ja, ako nezaradený poslanec neviem, aké tu kluby máme, kto je predsedom klubov, aký je počet klubov a tým pádom, ako nezaradený poslanec ani nemám s kým komunikovať. Takýmto spôsobom mám sťažený prístup k informáciám, ku konzultovaniu vecí atd.

Tento návrh mu nebol schválený a odhlasovaný v patričnom počte hlasov poslancov Msz

Článok o návrhu pána Šufliarskeho ako aj dosť vtipné video si môžete pozrieť TU

Nakoľko toto nevyšlo, samotná myšlienka poslaneckých klubov sa pozdávala Matejovi Snopkovi a tak na tomto marcovom zasadnutí zastupiteľstva navrhol vytvorenie poslaneckého klubu Patrioti a tento návrh mu nakoniec prítomní poslanci v sále plným počtom hlasov odobrili.

Zakladajúcimi členmi poslaneckého klubu je Igor Šufliarsky, Miroslav Gálik, Matej Snopko do klubu vstúpili Branislav Husár a Peter Košík a predsedom je Matej Snopko.

Viac info už v priloženom videu.

Článok, foto a video: Ján Števonka.