DOD sa opäť divadlu J. G. Tajovského vydaril

dod-djgt-2015-zvolen-5

Podpisoval aj Ľudovít Štúr. Foto: ZV-podujatia

V mesiaci máj sa koná vo Zvolene hneď niekoľko podujatí, jedno lepšie ako to druhé. Ale stať sa na niektorom z nich celebritou a zažiť svojich päť minút slávy sa dalo len na jednom mieste, o ktorom si teraz niečo viac povieme.

Tým miestom boli priestory Zvolenského divadla J. G. Tajovského a samotné podujatie DOD tu v tento deň písalo svoju už 12. históriu.

Veď uznajte, stretnúť Ľudovíta Štúra, líšku Ňufu, vlka Johnyho a nespočetne veľa ďalších známych postáv sa dalo veru len tu a nikde inde.

Okrem toho všetci malí či veľkí sa mohli poprechádzať v útrobách divadla, zájsť hore do réžie, kde im boli vysvetlené základné princípy alebo dole na javisko, kde si mohli skúsiť nejaké tie rekvizity.

Komu sa však málilo, mohol stráviť dostatok času na spodnom foyer divadla, kde si mohol nielenže s ďalšími šarvancami zasúťažiť, ale i sa tu odfotiť aj s vlkom Johnym, ktorý tu robil permanentne rôzne šibalstvá a zábavu.

Tradičnou disciplínou, o ktorú bol veľký záujem bola autogramiáda a veru podpisov na ňu sa dalo nazbierať veľa, veď herci boli všade navôkol, len ich bolo treba pohľadať pri stolíkoch alebo na javisku.

Nuž, čo ešte viacej o tomto super dni napísať, keď to bolo presne tak, ako nám povedala v divadle dramaturgička Mgr.art. Uršuľa Ferenčuková, také z každého dačo. A veru bolo z každého niečo a ani ste sa nenazdali a čas rýchlo ubehol.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: