Deň Borovej hory v znamení daždivého počasia

jazierko-borova-hora

Známe jazierko na Borovej Hore. Foto: ZV-podujatia

V krásny slnečný deň sa konalo v areáli bývalej liečebne na Borovej hore jedno fantastické kultúrno-spoločenské podujatie pod názvom Deň Borovej hory. Áno, máte pravdu,  ten úvod je klamstvo, ale aké by to bolo fantastické, keby počasie 23.5.2015 bolo o niečo lepšie aspoň na tom úvode,  ale čo už,  dejú sa aj takéto veci. Tak či onak,  organizátor Výbor MČ spolu s Podborovským Spolkom o.z. a partneri Priaznivci Pustého hradu, Mesto Zvolen, a SKOČ – Stredisko kultúrno-osvetových činností jednoducho nemohli za počasie a nám to nedalo a prišli sme sa aspoň pozrieť,  ako to tam vyzerá. Aj kvôli  iným aktivitám som došiel pred koncom vystúpenia Vojenskej dychovej hudby zo Sliača, ale rozhodne tých pár minút bolo prekvapením. Kto by očakával nudnú hudbu  bol by prekvapený,  ich repertoár bol v modernom šate a bolo to viac než super.

Po ich vystúpení čakanie na ozvučenie kapely Tritorr  spríjemnilo aj nejaké to pivko od smädu a nebolo treba  dlho a ak vôbec čakať aj na niečo pod zub. Dokiaľ som dopil pivko, dve, tri,  tak som sa ešte prešiel po areáli a veru aj pri jazierku, v ktorom sa dalo zviesť na pramici bol areál v slušnom udržiavanom stave čo do rastlinstva, budovy už dávno čas a vandali zdevastovali.

O chvíľu  začala hrať už spomínaná skupina Tritorr, ktorá pripomína Landu a po jej asi 5-tich  prídavkoch sa pri pódiu už pripravovala posledná kapela Sliačske Mokváne, ktorá napokon uzavrela toto síce zo začiatku daždivé, ale neskôr už len oblačné podujatie.

Tak či onak, raz za čas sa koná v priebehu roka podujatie inde ako v centrálnej časti mesta a musí pršať. Nuž, aj to sa stáva a tak také veci ako nafukovací hrad, divadielko, tvorivé dielne a ostatné som si nemohol vyskúšať.

 Video

Vojenská hudba Banská Bystrica

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.