• Ut. nov 28th, 2023

Zvolen sa pýta: Patria bicykle do mesta

Autor IMG_1979

júl 16, 2015 , ,
jesenny-krst-zelenych-bicyklov-1
Bicykel. Foto: ZV-podijatia

TS: Bicykle v tomto období hýbu mestom. Preto sa komunikačné oddelenie mesta rozhodlo na túto tému otvoriť verejnú diskusiu. Budúci štvrtok, 23.7. o 17:00 vo Fun zóne.

Fun zóna je priestorom určeným na diskusie k aktuálnym témam. Cyklodoprava touto témou nepochybne je. Nielen vo Zvolene, ale na celom Slovensku.

Práve preto Zvolen pozýva vo štvrtok hostí zo Zvolena, z Bystrice, ale i z Detvy. Z Občianskej Cykloiniciatívy BB k nám pravdepodobne zavíta Andrea Štulajterová a poslanec za mesto Banská Bystrica Peter Modranský, z Cyklokoalície príde Radovan Červienka, ktorý je súčasťou pracovnej skupiny zameranej na cyklodopravu pri mestskom úrade Zvolen. Z tejto skupiny budú prítomní aj Dušan Gdovin z Odboru výstavby, životného prostredia a dopravy a Jana Pavlíková z OZ Slatinka. Diskusia nebude určená len nadšencom cyklistiky, ale práve ľuďom, ktorí sú voči cyklistom skeptickí a obávajú sa ich vstupu na námestie. Máte otázku k téme? Príďte ju položiť odborníkom do Fun zóny.

Mesto zároveň vyzýva všetkých Zvolenčanov, aby sa diskusie zúčastnili na bicykloch a ukázali, že majú o cyklodopravu v meste skutočný záujem.

patria-bicykle-do-mesta

TS: Mgr. Eva Ježovičová referent pre styk s verejnosťou