• Ne. feb 5th, 2023

Na Country záhrade si zaspievala aj primátorka

axmann-balkovicova-belicka
Po boku skupiny Pacipacifik si zaspievala aj primátorka Lenka Balkovičová. Foto: ZV-podujatia

Podujatie plné Country hudby, westernu, tanca a to všetko zabalené v jednej fantastickej atmosfére. Aj tak sa dá opísať hudobný festival, ktorého 8. ročník sa konal v piatok 14.8.2015 v parku Ľudovíta Štúra pod názvom „Country záhrada“.

Veru tak je tomu už druhýkrát za sebou, čo sa mesto rozhodlo sprístupniť tento festival pre širokú verejnosť s bezplatným vstupným. A veru tá masa ľudí, čo tu zotrvala až do záveru podujatia, stála za to.

Okrem vystúpenia hudobných skupín Neznámi, Pacipacifik, Penco&Eifel+Danča a predovšetkým hlavnú hviezdu, Allana Mikušeka, sa konal medzi jednotlivými kapelami aj sprievodný program. V rámci neho predviedla country tance tanečná skupina Elita a prišla aj už dobre známa westernová skupina Túlaví vlci so svojim bohatým programom.

Celé podujatie bolo ešte okorenené dvoma zaujímavosťami, ale o tom už v nasledujúcich riadkoch. Toto všetko moderoval Matej Miklian.

Prvá kapela, ktorá odštartovala toto podujatie po úvodnej scénke Túlavých vlkov, bola Penco&Eifel+Danča. Hrali prevažne prevzaté skladby od velikánov Country, ale musí za uznať, že vo veľmi dobrom prevedení.

Po vystúpení tanečnej skupiny Elita sa predstavila kapela Neznámi. Na Záver ich vystúpenia sa krstilo najnovšie CD Čas uvidí. Krstným otcom bol Daniel Axmann, ako médium poslúžila voda z Červeného medokýšu.

Tradičnou skupinou, ktorá vystupuje na podujatiach tohto druhu bola aj tentokrát Zvolenská kapela Pacipacifik. Avšak ak by niekto očakával, že to bude jeden z tuctových koncertov, tak hneď v úvode sa všetci prítomní dočkali prekvapenia.

K známym menám Daniel Axmann (spev, fúkacia harmonika, mandolína), Rastislav Belička (spev, gitara), Michal Weis (spev, banjo), Vladimír Nociar (bassgitara), pribudla na pódiu prvá dáma mesta Zvolen, Lenka Balkovičová, ktorá si s kapelou zaspievala hit od Waldemara Matušku – Tisíc mil.

Pred záverečným vystúpením hosťa programu zahrala vtipnú scénku opäť skupina Túlaví vlci, ktorá bola nechtiac narušená jedným podnapitým človekom. V konečnom dôsledku to vôbec neprekážalo, skôr naopak.

Na samotný záver festivalu vystúpil hosť programu a legenda zároveň, Allan Mikušek. Moderátor ešte ani nestihol vyhlásiť jeho meno a pod pódiom sa zišli ľudia, ktorí tu spoločne s hlavným protagonistom až do záveru koncertu spievali každú jednu skladbu.

A je tu záver. V parku, ktorý praskal vo švíkoch bolo super. Ruch mesta vystriedali piesne, ktoré si zanôtili nielen hudobníci, ale i obyčajní ľudia.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka