• Ne. mar 26th, 2023

NOVÁ FAJTA: Prvá Stand up show vo Zvolene!

detto-regecova
Daniel Detto a Nicol Regecová. Foto: ZV-podujatia

Zažiť plno srandy, nepredvídateľných situácií a veľa smiechu aj o tom a nie len o tom bolo vskutku zábavné podujatie.

Pod názvom Nová fajta sa konala v Charisma Café & Bar prvá Stand up comedy show svojho druhu vo Zvolene, ktorá ako sa na záver ukázalo bola dobre prijatá všetkými divákmi. Kaviareň bola naozaj plná, ľudia sedeli dokonca aj vonku či stáli pri bare.

Celý večer bol v réžii organizátorov – Nicole Regecovej a Daniela Detta, ktorí akciu aj moderovali. Svoje príbehy vyrozprávali ďalší spíkri, a to Samuel Gáfrik, Peter Magurský a Dominik Spodniak. Tí sa pasovali s témou večera: “Odpaň Zvolen!” “Myšlienkou večera bolo odpaniť Zvolen, keďže bol donedávna Stand up-ovým panicom. Myslím, že sa nám to podarilo. Bolo to ako prvý sex. Bol dobrý, ale ďalšie budú lepšie,” vyjadril sa k tématike Daniel Detto.

Medzi jednotlivými účinkujúcimi spevom a hraním na gitaru spríjemnil večer Lukáč Benč.

“Môžete byť akýkoľvek dobrý a trefný humorista, ale postaviť sa pred ľudí a cielene ich rozosmiať je veľmi náročné a vyžaduje to poriadnu dávku odvahy. Preto klobúk dole pred všetkými spíkrami dnešného večera,” hovorí Nicole Regecová.

Obaja organizátori priznali, že najviac ich na začiatku potrápila nefunkčná aparatúra. “Pozeráme sa na to kriticky, aby sme sa nabudúce vyhli chybám,” myslí si Nicole a jej kolega Daniel dodáva: “V prvom rade nám šlo o to, aby sme do Zvolena priniesli niečo nové.” Obaja sa zhodujú, že to netreba brať tak vážne a treba si urobiť srandu aj zo seba. “Ak sa chcete strápniť, príďte na Stand up,” smeje sa Regecová no dodáva, že v isto zmysle to je veľmi oslobodzujúce.

Na záver boli všetci účinkujúci právom obdarení potleskom, veď postaviť sa pred plnú kaviareň, to chcelo poriadnu dávku odvahy, ale vyšlo to. Ak by niekto predpokladal, že to bolo prvý a posledný krát, tak na to môžete rýchlo zabudnúť a už onedlho môžete očakávať ďalšie bláznivé pokračovanie.

O tom kedy bude pokračovanie show Vás budeme vopred informovať a už teraz sa máte na čo tešiť.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.