• Št. jún 8th, 2023

Pod Pustým hradom víťazstvo žien z Krynice

zhkm-zvolen-mkhl-kth-krynica-9
Aj pred bánov súperiek bolo neraz dosť rušno. Foto: ZV-podujatia

Medzinárodný – aj taký prívlastok mal hokejový zápas v kategórii 1. liga žien, nakoľko v 4. kole, ktoré sa konalo v nedeľu 27.9.2015 prišli pod Pustý hrad dievčatá z poľského klubu MKHL Krynica.

V reči čísel a tabuliek sa zdalo, že je možné si zobrať z tohto zápasu body do tabuľky a posunúť sa na predposledné miesto pred Krynicu.

Avšak aj napriek dobre rozohranému zápasu,  kedy  už naše baby viedli v 5. minúte z hokejky Sabíny Beláňovej sa to nepodarilo. Na toto totiž dvakrát do konca prvej tretiny odpovedali súperky, najskôr to bola v 9. minúte Agnieszka Pióro a ako sa povie do šatne Aneta Cygan.

V druhej tretine  za stavu 1:2 sa ešte dalo niečo vymyslieť, ale akási nervozita a možno zbytočné  handrkovanie sa so súperkami a následné  vylučovanie hráčok  na oboch stranách viedlo k tomu, že v 26. minúte zas Agnieszka Pióro presunula puk za chrbát našej gólmanky a bolo 1:3.

O jemnú kozmetickú úpravu tejto tretiny sa postarala naša Zuzana Majerníková v 39. minúte a znížila  stav na 2:3.

Posledná tretina bola azda najhoršia,  plná vylučovania a zbytočného kúskovania hry namiesto toho, aby sa venovalo hre aj napriek tomu, že by boli len poľské dievčatá vinovaté. Nič to aj tak nezmenilo na fakte, že ešte do samotného konca zápasu nám autorka druhého gólu Aneta Cygan dala 4. gól a zaknihovala tak tento zápas na stav 2:4 a tým aj 3 body na ich konto a do tabuliek zisk momentálne predposledného miesta.

Nech sa páči, tak ako zvyčajne Vám prinášam pár foto zo samotného zápasu.

ŽHKM Zvolen – MKHL Krynica Zdroj (Poľ.) 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Góly: 5. Beláňová (Majeríková), 39. Majeríková (Vargová, Beláňová) – 9. Piórová, 20. Cyganová, 26. Piórová, 43. Cyganová

Vylúčenia 9:6,  presilovky 0:1, oslabenia 0:1, strely 46:27. Rozhodovali: Poláčik – Michna, Olle

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.