Zvolenská plaváreň: Petíciu už podpísalo viac ako 3 000 ľudí

miroslav-slizik-2015

PhDr.Mgr. Miroslav Sližik, PhD. počas zasadnutia MsZ 28.9.2015.

TS: Za prvých 10 dní vyzbierali aktivisti viac ako 3 000 podpisov pod petíciu za stavbu 50-metrového plaveckého bazéna s rekonštrukciou Mestských kúpeľov v centre Zvolena. V zbieraní podpisov pokračujú ďalej. Iniciátormi petície sú podporovatelia plaveckého športu mládeže a časť zvolenských mestských poslacov.

Na zasadaní mestského zastupiteľstva 28. septembra 2015 dosiahli aktivisti stiahnutie bodu týkajúceho sa plavárne z programu rokovania. Išlo o návrh stavby úplne novej plavárne, na zatiaľ neznámom pozemku, s 25-metrovým plaveckým bazénom a s veľmi jednoducho načrtnutou perspektívou financovania. Dôvodom pre stiahnutie tohto bodu bolo, ako uviedol Matej Snopko, predseda poslaneckého klubu Patrioti, že predkladaný materiál bol “lajdácky vypracovaný”. Štvrnásti z dvadsiatich piatich poslancov boli za stiahnutie materiálu, ôsmi so stiahnutím nesúhlasili a traja sa zdržali hlasovania.

Primátorka Lenka Balkovičová reagovala: “Ja sa veľmi vážne obávam, že v tomto volebnom období nová plaváreň ani nebude.” Stiahnutie kontroverzného bodu z rokovania zastupiteľstva potešilo aktivistu Vladimíra Štiasného.“Ak by sme dopustili schválenie stavby 25-ky za navrhovaných podmienok, znamenalo by to zakonzervovanie plaveckého športu vo Zvolene na ďalších 40 rokov. Ide mi o zdravý rozum, a nie o záujmy určitých skupín”, uzavrel Štiasný.

Odstránia havárijný stav

Zvolenskí mestskí poslanci zároveň odsúhlasili 60 tisíc EUR na odstránenie havárijného stavu jednotlivých častí Mestských kúpeľov. Vo februári 2015 spadlo na trénera klubu Careta Ladislava Fekiača popraskané okno. Doteraz nebola vykonaná náprava. Opravy mesto nevykonalo ani počas letných prázdnin. Preto je plávareň stále zatvorená a dva športvové kluby, zastrešujúce približne 450 detí, dochádzajú na tréningy do Žiaru nad Hronom, do Kováčovej a do Banskej Bystrice. Čo im znemožnuje adekvátne sa pripravovať na preteky. Pripomíname, že zvolenskí mládežnícky plavci boli bronzoví na svetovom pohári. Pre dochádzanie upustilo od pravidelných tréningov už približne 30 % detí z Klubu vodných športov Careta a cca 45% detí z Klubu športového potápania Calypso. “Najlepší mančaft, čo mal ešte posledný rok trénovať na svetový pohár sa rozpadol”, so smútkom konštatoval prezident klubu Vratislav Hastík.

Problém dochádzať na tréningy do Bystrice, či Žiaru majú predovšetkým deti z okolitých dedín. “Cestovať na tréningy do Banskej Bystrice je pre nás priveľa”, priznal Róbert Bezek z Pliešoviec, ktorého syn pláva vo zvolenskom klube. Každý tréning pre nich znamená 80 km autom. “S takýmto prístupom mesta k plavárni neostane naším deťom nič iné, ako hrať dedinský futbal”, skonštatoval Bezek.

Aktivity okolo výstavby 50-metrového plaveckého bazéna a rekonštrukcie Mestských kúpeľov vo Zvolene pokračujú. Vývoj môžete sledovať na facebookovej stránke komunity Zvolenská plaváreň a na www.zvolenskaplavaren.sk.

Tlačová sprava, poslanecký klub Patrioti. Foto: ZV-podujatia (plaváreň)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.