Šarišanka Prešov predviedla pod Pustým hradom gólový uragán

Autor IMG_1979

okt 7, 2015 ,
zhkm-zvolen-sarisanka-presov-40
Brankárka Tišťanová predvádzala v bráne super výkon. Foto: ZV-podujatia

Úvod nedeľňajšieho zápasu 4.10.2015 domácim hráčkam absolútne nevyšiel, keď už po dvoch smolných inkasovaných góloch v priebehu dvoch minút došlo k zmene brankárky.

Po ďalšom inkasovanom góle sa však Zvolenčanky vzchopili a zlepšenou hrou eliminovali tlak súpera. Po zmene strán sa opäť hral bojovný hokej. Bryndziarky nedokázali Kvakovú prekonať ani zo samostatných únikov, na druhej strane predvádzala kvalitný výkon Tišťanová.

V závere prostrednej časti hry však Zvolenčanky poľavili z koncentrácie, čo súper využil na strelenie troch gólov. V záverečnej tretine sa domáce hokejistky snažili o skorigovanie stavu, pred súperovou bránou si vytvárali tlak, no Kvakovú neprekonali. Prešovčanky skórovali ešte dvakrát a zápas sa tak skončil víťazstvom hosťujúceho družstva 9:0.

• Góly: 2. Maťašová S. (Prevercíková P.) – 0:1, 2. Maťašová S. – 0:2, 3. Štofaníková J. (Maťašová S.) – 0:3, 22. Stašová M. (Matašová S.) – 0:4, 38. Hajniková M. (Jurčová P., Fortunová D.) – 0:5,  39. Štofaníková J. (Stašová M., Maťašová S.) – 0:6, 40. Štofaníková J. (Maťašová S., Stašová M.) – 0:7, 41. Jurčová P. (Čarnoká L.) – 0:8, 48. Štofaníková S. (Fortunová A.) – 0:9
  • Strely: 32:60
  • Rozhodovali: Štefik M., Frimmel R., Šebeň Erik, 71 divákov

Zostavy

• ŽHKm Zvolen: Hrčková, Tišťanová – Augustínová, Beláňová, Dudášová, Ivanová, Janicová, Lamperová, Luptáková, Majeríková, Orolínová, Sakalíková, Stančiková, Trenčanová, Vargová          Tréner: Fecko Jozef
  • Šarišanka Prešov: Kvaková, Pavláková – Čarnoká, Čorňáková, Fortunová A., Fortunová D., Hajniková M., Jurčová, Maťašová, Mišková, Prevercíková, Sabolčinová, Sedláková, Stašová, Štofaníková J., Štofaníková S.     Tréner: Marton

Článok: Andrea Orolínová, foto: Ján Števonka