Strelecký uragán nitrianskych junioriek

Autor IMG_1979

nov 15, 2015 , ,
BK ZŠ Zvolen (biela) - BKM Junior UKF Nitra (modrá)

Debakel pod deravými košmi. Aj tak sa dá charakterizovať zápas junioriek, ktorý sa hral v sobotu 14.11.2015 v hale ZŠ na sídlisku Západ.

Do Zvolena prišli líderky tabuľky, dievčatá spod Zobora z klubu BKM Junior UKF Nitra pod vedením Pavla Horičku.

Tento zápas bol duelom prvého s posledným a dalo sa teda tušiť, ako to pravdepodobne dopadne, ale aj napriek prehre si tento zápas nenechalo ujsť a prišlo podporiť nielen naše juniorky dosť fanúšikov na tribúnu.

Už začiatok zápasu nedopadol dobre, nakoľko dievčatá spod Zobora mali veľmi rýchlo niekoľkobodový náskok. Naše baby sa snažili skôr strieľať z diaľky a kresať tak náskok, ale na opačnej strane prechádzali súperky cez našu obranu až pod kôš príliš jednoducho. Súperky jednoducho trestali každú chybu našich dievčat 12:26.

V prvých minútach druhej štvrtiny bolo vidieť, že naše baby zabrali, ale súperkám dlho netrvalo a veľakrát po sebe hodili z diaľky pekné trojbodové koše, čo nášmu táboru na psychike nepridalo 22:57.

Po prestávke vyšli na palubovku hosťujúce dievčatá ešte viac nabudené, ale aj keď bolo vidieť, že naše chcú spraviť niečo s výsledkom, tak aj to veľké chcenie im dosť zväzovalo ruky. Po troch štvrtinách bol rozdiel v skóre rovných 50 bodov a to už bolo veľmi zlé 28:78

Posledná štvrtina bola len na dohratie zápasu, lebo zvrátiť zápas sa už nedalo a všetci prítomní museli uznať, že kvality nitrianskych dievčat sú značné 39:97

Zostavy

BK ZŠ Zvolen – Trénerka: Laura van Dalen

• Dolniaková (3), Mihaľková (8), Slančíková (6), Jasová (0), Rausová (6), Kaliská (7), Spyriadis (0), Rétiová (0), Balážová (7), Mošková (0), Filkorová (2), Bohušová (0)

BKM Junior UKF Nitra – Tréner : Pavol Horička a Mária Sailerová

• Dubeňová 21, Mikulášiková 21, Fehérová 16, Škublová 11, Šablatúrová 6, Martišková 5, Bochnovičová 4, Bencelová 3, Malecká, Sailerová a Dobošová po 2

Rozhodcovia: Bartoš, Mozoľová

Vyjadrenie trénerky BK Zvolen

Trénerka Laura van Dalen: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápasový víkend s kvalitnými súpermi. Reálne sme si stanovili ciele do zápasu a tu ma výsledok zaujíma najmenej. Viac ma zaujíma herný prejav dievčat a dodržiavanie taktických pokynov. V sobotnom zápase sa nám podarilo spĺňať viac taktických pokynov a taktiež byť dôslednejšie v herných činnostiach. V nedeľu tých momentov bolo omnoho menej a chýbala dôslednosť a bojovnosť zo soboty, čo ma mrzí. V obidvoch zápasoch nás súper predčil vo všetkých herných činnostiach. Ukázalo sa, kde všade máme rezervy v basketbalových činnostiach, na ktorých budeme, verím, tvrdo pracovať, rovnako ako aj na psychickej stránke. Takéto zápasy nás môžu posúvať len vpred.“