• Št. apr 25th, 2024

Zvolenské Slávistky porazili ženy z COP Nitra

TJ Slávia TU Zvolen (magenta) - COP Nitra (modrá)
O pekné momenty nebolo počas zápasu núdza. Foto: ZV-podujatia.

Fantastický volejbalový zápas videli tí, ktorí prišli podporiť naše volejbalové extraligistky v zápase 11. kola, ktorý sa hral v športovej hale ZŠ na sídlisku Západ v sobotu 21.11.2015.

Naše ženy po fantastickom zápase minulého kola v Prešove proti Dobré zo Slovenska – Prešov tu nastúpili proti húževnatému výberu žien, s ktorým sme u nich prehrali 0:3 a to COP Nitra.

Bolo teda čo oplácať a nebyť jedného setu, respektíve lopty, ktorá štrajchla o vrch volejbalovej siete a nie priam ideálnej reakcie našich báb odchádzali by Nitrančanky zo Zvolena s prehrou 3:0, ale …..

Úvod zápasu a prvý set šiel priam ideálne a kvalitnú hru bolo vidieť na oboch stranách palubovky. Dotiahnuť tento set do víťazného konca sa podarilo po pár pekných výmenách našim ženám 1:0

Druhý set od začiatku vôbec nevyzeral dobre, ba naopak. Nitrančanky si utvorili náskok a zdalo sa, že je zle. Naše sa však zomkli a riadne zatlačili na súpera perfektnou ucelenou hrou. Avšak na záver setu pri čísle 24 sa začal chlieb lámať a otázkou bolo len kto a kedy to prelomí.  Viac šťastia mali súperky, nakoľko naše po ich podaní nie priam ideálne zareagovali na loptu, ktorá štrajchla o vrch volejbalovej siete 1:1

Ostatné dva sety si už naše ženy nenechali vziať a typickou hrou a aj s podporou značnej diváckej kulisy im dali najavo, že zo Zvolena pôjdu a aj išli s dlhým nosom 3:1.

Záverom neostáva nič iné len dať palce hore a brať ako fakt, že extraligistgám TJ Slávia TU Zvolen patrí zaslúžene 6. miesto v tabuľke a že ich dnešné súperky sa dostali pod ne, čiže na 7. miesto.