V Dudinciach sa konali Majstrovstvá oblasti 2016 v stolnom tenise jednotlivcov

majstrovstva-oblasti-2016-stolny-tenis-26

Foto: Stano Macko

Oblastný stolnotenisový zväz vo Zvolene usporiadal Majstrovstvá oblasti v stolnom tenise jednotlivcov pre rok 2016 pre oblasť Zvolen, Krupina, Detva, ktoré sa z poverenia VV – ObSTZ Zvolen konali v zabezpečení stolnotenisový oddiel ŠKM Dudince v kategóriách dvojhra a štvorhra mužov. Hralo sa vo vynovenej telocvični Spojenej školy Dudince na štyroch stoloch. Turnaj bol vypísaný pre hráčov 4. a 5.ligy a zúčastniť sa mohli i hráči z III. ligy vedení na súpiskách družstiev od piateho miesta (vrátane) nižšie. Turnaja sa zúčastnilo 40 hráčov z 12 oddielov oblasti okresov Zvolen Detva a Krupina. Súťaže vo štvorhrách sa zúčastnilo 19 dvojíc. Po slávnostnom otvorení a príhovore predsedu ObSTZ Dezidera Benca sa rozbehol viac ako jedenásť hodinový maratón stretnutí.

Po zápasoch v skupinách systémom každý s každým postupovali víťazi skupín do záverečných bojov o poradie. Najstarším hráčom bol Rudolf Mochnacký (72) z Doprastavu, najmladším Oliver Cerovský (12) zo Zvolenskej Slatiny. Víťazi jednotlivých kategórií získali titul majstra oblasti, prví štyria v každej disciplíne získali diplomy a poháre, ktorí im odovzdali riaditeľ turnaja Silvester Torda za STO ŠKM Dudince a  hlavný rozhodca MOb predseda ObSTZ Dezider Benc so zástupcami mesta Dudince.

Záverečné poradie:

DVOJHRA

  1. Miloš Slováčik (STK Krupina)
  2. Štefan Tóth (STK Krupina)
  3. Martin Kalamár (STO Zvolenská Slatina)
  4. Peter Beck (STO Podzámčok)

ŠTVORHRA

  1. Dušan Hronec – Martin Kalamár (STO Zvolenská Slatina)
  2. Vladimír Hrnčiar – Igor Spiro (Doprastav Zvolen)
  3. Patrik Bayer – Ján Panica (TJ Sokol Sielnica)
  4. René Torda – Ján Hanuliak (ŠKM Dudince)

Podujatie zhodnotil predseda ObSTZ Dezider Benc: „Turnaj Majtrovstiev Oblasti organizovalo po prvý krát v histórií SO Dudince pod vedením skúseného a zanieteného predsedu Silvestra Tordu. Môžem smelo povedať, že v takých vynikajúcich podmienkach ešte v našej oblasti nebol žiadny iný turnaj.

Nehrajúci hráči a diváci mohli sledovať turnaj z tribúny pre divákov. Všetci účastníci mali k dispozícii čisté priestranné šatne a sprchy s teplou vodou, čo nie je žiaľ pri takýchto turnajoch pravidlom. Hrací priestor bol od voľných plôch po celom obvode a medzi sebou oddelený ohrádkami, pri každom stole bol pripravený rozhodcovský stolík . Všetko v modrej farbe, pri výbornom osvetlení – podmienky skutočne ako pre medzinárodný zápas . Pitný režim účastníkov, ich stravovanie, víťazné poháre a vecné ceny pre prvých troch hráčov jednoznačne prekračovalo hodnotu štartovného, čomu určite prispeli sponzori.

Vyhlasovania výsledkov s odovzdávaním cien sa zúčastnil aj primátor mesta Dudince PaedDr. Dušan Strieborný. Počas turnaja sledoval zápasy aj riaditeľ Spojenej školy Mgr. Roman Žovinec. Ich priama účasť na turnaji svedčí ovzorovej podpore stolného tenisu zo strany funkcionárov mesta i školy , čo väčšina účastníkov našich súťaží môže Dudinčanom závidieť. Za vytvorené podmienky a podporu mesta som pri ukončení turnaja zaďakoval organizátorom i pánovi primátorovi. Organizátorom budúcich ročníkov bola týmto latka usporiadateľskej úrovne nastavená veľmi vysoko. Účasť sa oproti minulému ročníku na zvolenskom Doprastave zdvihla o 4-och účastníkov na 40 hráčov, čo je vzhľadom na excentrickú polohu Dudiniec v oblasti pozitívne. Priemerný vek hráčov bol 40 rokov. V súťaži jednotlivcov bolo prekvapením 4. miesto a pekná hra Petra Becka z Podzámčoku a vo štvorhrách 2. miesto dvojice Vladimír Hrnčiar – Igor Spiro z Doprastavu. Turnaj si vyžiadal od všetkých účastníkov plné nasadenie a výdrž, veď posledné, finálové zápasy sa dohrávali až po 19-tej hodine a väčšina ich disciplinovane vydržala až do vyhlásenia výsledkov.

Najbližšie podujatím, okrem zápasov dlhodobej súťaže 4-tej a 5-tej ligy, ktoré očakávame bude turnaj TOP 10 V.ligy. Organizátorom bude ešte vo februári TJ Terany . K poriadaniu turnaja TOP 10 IV.ligy sa hlásia TJ Pliešovce a STO Zv. Slatina – o mieste konania bude rozhodnuté v najbližšej dobe. Tak isto o prípadnej zmene v súťažnom poriadku našej oblasti v otázke registrácií hráčov, ktorá je potrebná v súťažiach riadených regionálnymi zväzmi a vyššie, no bude to na rozhodnutí klubov.“

Fotografie

Článok: Ing. Miloš Masarik. Foto: Stano Macko

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: