ŠKK Zvolen sa zúčastnil na Žilinskej piruetke

markova-hatadamova-zrubecova

Na foto (z lava): Dorota Marková, Dominika Hatadámová a trénerka Jana Zrubecová. Foto: Vladimír Vlček.

TS: Po prestávke počas ME v Bratislave, pokračovali preteky Slovenského pohára v krasokorčuľovaní (SP) svojim v poradí už 9. kolom – Žilinskou piruetou. FSC Žilina v dňoch 5.-7.2.2016 hostil 169 krasokorčuliarov z 26 klubov Slovenska a 1 z Čiech (Ostrava). Ďalšie 3 kluby - KK Martin - 4 pretekárov, KK Spiská Nová Ves 1 pretekár a KK Zvolen 1 pretekár vyslali svojich pretekárov len do kategórii rekreačného korčuľovania (IK) a adult.

FSC Žilina ako minuloročný víťaz IARS (International Adult and Rekreational Series) už tradične poriada v rámci svojich krasokorčuliarskych pretekov aj súťaž pre rekreačných korčuliarov (IK) a adut (dospelých nad 25 r.). Adult štartovalo 8 a IK 31 korčuliarov v 5 kategóriách.

Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) mal na Žilinskej piruete zastúpenie v 2 kategóriách. Trénerka ŠKK Jana Zrubecová nominovala do Žiliny 5 krasokorčuliarok. V kategórii mladších žiačok Dominiku Hatadámovú, ktorá s bodovým skóre 25,06 bodu sa umiestnila na 26. mieste a Dorotu Markovú, ktorá sa s b.s. 19,42 umiestnila na 31. mieste. Pre obidve pretekárky to bola premiéra pre ne vo vyššej vekovej kategórii.

V 10 ročných nádejach reprezentovali ŠKK 3 dievčatá – Laura Debnárová, ktorá sa umiestnila na 18. mieste s 22,94 bodu. Ema Huliaková so 17,20 bodu na 24. mieste a Karin Ištokovičová na 22. mieste a 20,51 bodovým skóre.

Ďalšie kolo SP čaká na krasokorčuliarov nasledujúci víkend na Veľkej cene Trenčína.

TS: Mária Zrubecová. Foto: Vladimír Vlček.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: