Po 5. kole XANTO Ligy 40+ zmena v tabuľke, ale FC Coffola 40 stále na čele

Autor IMG_1979

feb 15, 2016 ,
xanto-liga-40_2016_zvolen-5-kolo-10

Dvanásty ročník XANTO Ligy 40+ pokračoval piatym  kolom.

V prvom stretnutí sa očakával tuhý boj, no i druhé víťazstvo Javanky. V druhom stretnutí vedúca Coffola v najočakávanejšom zápase kola  mohla  privodiť prvú prehru dosiaľ neporazenému druhému tímu Euroteamu, či naopak. Prekvapenie sa konalo v poslednom zápase, keď si Rytieri zaknihovali cenné víťazstvo. Divácky zaujímavé stretnutia priniesli 29 gólov a  strelecky sa prejavili  siedmi  hráči dvomi gólmi. Doteraz v piatich kolách Ligy 40+ padlo spolu 170 gólov.

Všetky stretnutia s nadhľadom rozhodoval Ján Urda.

Javanka 40 : Boxo Utd. 56   4:5   (2:2)

Végh, Kocúr, Schaler, Drozd –  Sudimák ml. 2, Chabada, Žifčák, Bozalka

V prvom stretnutí piata Javanka nastúpila proti tretiemu Boxo Utd. bez opôr Vojteka i Borgoňa a držala krok iba do polčasu. V bráne Boxa Necpal eliminoval strelecké pokusy Kocúra i Végha, na druhej strane Sudimák ml. v čistých šanciach tri krát strieľal tesne vedľa žrdí Slančíkovej brány. V druhom dejstve si Boxo umnou hrou zabezpečil dvojgólové vedenie a kontroloval hru. Javanka zvýšila dôraz v osobných súbojoch a minútu pred koncom znížila dokonca na rozdiel  gólu. V poslednej šanci zápasu mohol Lihan v čistej šanci zabezpečiť deľbu bodov, no loptu z troch metrov poslal volejom nad.

Euroteam 40 : FC Coffola 4   4:6   (2:3)

Trnavský 2, Balko, Šoučík   –  Tornoš 2,  J.Maľa, Dvorovenko, Albert, Seman,

V druhom zápase o vedenie v Lige 40+ sa stretli vedúca Coffola s dosiaľ tiež neporazeným Euroteamom. Obe mužstvá hneď od úvodného výkopu predvádzali pekné akcie i keď vychádzali zo zabezpečenej obrany. Skóre otvoril strelou k žrdi spoza obrany Seman. Euroteam odpovedal rýchlym protiútokom a po presnom Mančákovom centri hlavou vyrovnal Šovčík. Potom Coffola získala dvojgólové vedenie, no tesne pred polčasom sa individuálne technicky presadil Trnavský a upravil polčasový stav na rozdiel gólu. Euroteam pokračoval v dobrom výkone i v úvode druhého dejstva a tlak korunoval vyrovnávacím gólom znovu Trnavský. Šance sa striedali na oboch stranách, Guzman vytesnil Tornošovu strelu v čistej šanci a z protiútoku v podobnej situácii trafil iba žrď Štefkovej brány. „Coffoláci“ šli potom do trojgólového vedenia, keď sa najprv presadil strelou medzi brankárove nohy Dvorovenko, potom sa dobre pred bránou zorientoval  a uvoľnil Tornoš a trojgólové vedenie zabezpečil s prehľadom Albert. Euroteam už stačil iba skorigovať na konečných 4:6, keď po kombinačnej akcii Trnavského trafil presne Balko.

SP Hronn Xanto 40 : Rytieri 40  4:6   (3:2)

Krsek 2, Gajdoš 2 –  Gunár 2, Hakel 2, Balog, Uhliar

V poslednom stretnutí nastúpili doteraz štvrté mužstvo SP Hronn Xanto 40 proti posledným Rytierom.

Papierové predpoklady začali napĺňať „xanťáci“ oslabení o istotu v bráne, keď absentujúceho Sása musel nahradiť Plesník, ktorý sa však neraz predviedol výbornými zákrokmi. Skóre otvoril Krsek, ktorý prestrelil Snopka v bráne Rytierov, no o chvíľu zabezpečil vyrovnanie delovkou Balog. Hral sa technický futbal, Xanto sa spoliehalo na technickú i taktickú vyspelosť Kvasnu, či Kubinca, no postupne sa presadzovali hlavne mladší súperi. Výborne čítal hru Plesník, ktorý po zlikvidovaní šance Melicherčíka vyhodil loptu pred Snopka, ktorého s prehľadom z voleja prekonal razantne Gajdoš. Potom zvýšil Krsek po obohraní obrany i brankára do prázdnej brány, no do polčasu prekvapil strelou z diaľky Gunár a znížil na 3:2. Druhé dejstvo začalo pre Xanto nešťastne, keď Plesník obetavo zachránil pred Benčíkom, ležal zranený a Uhliar pohodlne vyrovnal. Potom Gunár strelou od žrde získal vedenie Rytierov a Hakel na dvakrát zvýšil o dva  góly. Xanto v tlaku znížilo na rozdiel gólu, keď skóroval Gajdoš. Vyrovnanie na kopačke mal Pavlík, no jeho strela skončila na brvne. Tesne pred koncom zabezpečil prvý plný bodový zisk pre Rytierov Hakel.

XANTO Liga 40 – Tabuľka po 5.kole 12.ročníka

Poradie strelcov po 4.kole:

1. 13 gólov – Sudimák ml. (Boxo Utd 56),
  2. 12 gólov – Tornoš (FC Coffola 40)
  3. 10 gólov – Balko (Euroteam 40)

6.kolo zohrajú v XANTO Lige 40+  v sobotu 20. 2.2016 v hale ZŠ Nám. Mládeže  nasledovne:

• 09:00   FC Coffola 40   :  Rytieri 40
  • 10:00   SP Hronn Xanto 40  :  Boxo Utd. 56
  • 11:00   Javanka 40  :  Euroteam 40

Článok a foto: Ing. Miloš Masarik