• St. okt 4th, 2023

Zvolenskí turisti zahájili sezónu 37. túrou na vrch Zvolen

Autor IMG_1979

mar 14, 2016 ,
37-vystup-vrch-zvolen-5
Spoločná fotografie. Foto: ZV-podujatia.

V charakterovo jarnú sobotu 12.3.2016 sa konal v poradí už 37. ročník výstupu na vrch Zvolen, ktorý sa už  tradične koná pri príležitosti oslobodenia mesta Zvolen.

Tak ako každoročne, aj  toto turistické podujatie zorganizoval Klub turistov Pustý hrad, mesto Zvolen, Priaznivci Pustého hradu a nad podujatím prevzala záštitu tak ako rok minulý primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová.

Pred samotným odchodom do autobusov, ktorý mal turistov odviesť až na Donovaly sa konalo o 8. hodine pri Pamätníku sovietskej armády (nám. SNP) už tradičné slávnostné otvorenie podujatia za prítomnosti aj hlavných predstaviteľov mesta Zvolen.

Úvodného slova sa ujal Pavel Fabian, ktorý privítal všetkých prítomných a upriamil pozornosť aj na vzácnych hostí – po svojom boku stojacu primátorku mesta Zvolen Ing. Lenku Balkovičovú, Ing. Jaroslava Stehlíka (víceprimátor mesta Zvolen), Branislava Husára (poslanec MsZ Zvolen), Jindricha  Racka (Klub Slovenských turistov). Na samotné podujatie prišli  po pár rokoch aj členovia turistického klubu Vpred.

K slovu sa dostala aj prvá dáma mesta Zvolen, ktorá upriamila pozornosť na spojitosť s marcovým dátumom Oslobodenia mesta Zvolen,  nakoľko Zvolen bol oslobodený 14. marca 1945, čiže toto bol taký predvečer oslobodenia.

Následne už zaznela Hymna SR a pár viet o Jozefovi Cígerovi Hronskom a jeho buste predniesol Branislav Husár.

Na záver sa pred odchodom autobusu  slávnostne kládli kvety na Pamätník sovietskej armády.

Túra tentokrát viedla na Donovaly (Revúca), kde sa mali stretnúť s  priateľmi z Krpelian. Tam dôjde aj na udelenie ocenení a podobne.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka.