• St. okt 4th, 2023

Zvolen odštartuje v marci vlastnú bežeckú ligu

Autor IMG_1979

mar 15, 2016
zvolenska-corrida-2015-beh-30
Zvolenská corrida 2016. Foto: ZV-podujatia.

TS: Záujem o behanie vo všeobecnosti neustále rastie. V tomto trende nezaostáva ani Zvolen, o čom svedčí zväčšujúci sa počet bežeckých podujatí. Len vo Zvolene ich minulý rok bolo viac než päť, ak nerátame bežecké preteky škôl či rôznych organizácií.

Oddelenie športových aktivít mesta Zvolen sa v spolupráci s občianskym združením o.z. Cyklo Zvolen rozhodlo všetky bežecké podujatia dať pod jednu strechu. V roku 2016 tak vzniká Zvolenská bežecká liga. Odštartuje už 22. marca prvým Behom Oslobodenia Zvolena, ktorý v súčasnosti oslávi svoj 38. ročník. Hneď ďalší, nemenej populárny beh Zvolenská Corrida, kde sa síce neuteká pred býkmi, ale beží sa mestom, postaví pretekárov na štart už 9. apríla. „Termíny pretekov sú zvolené tak, aby sa nekryli s bystrickými behmi,“ hovorí Peter Drozdík z o.z. Cyklo Zvolen a dodáva: „Mnohí Zvolenčania behajú v Bystrici a Bystričania zase môžu prísť k nám.“ Prihlasovať sa na všetky behy, ktorých bude pod hlavičkou Zvolenskej bežeckej ligy celkovo šesť, môžu záujemcovia už dnes na stránke www.behzvolen.sk.

Vyhodnotenie celej bežeckej ligy vyhlásia organizátori pri poslednom bežeckom podujatí a tým je Beh na Pustý hrad. Uskutoční sa začiatkom októbra. Milovníkov behu tak tento rok čaká viacero výziev. Niekomu postačí samotná radosť z pohybu a iných možno motivujú súťažné kategórie: najlepší Zvolenčan/ najlepšia Zvolenčanka, najlepší vo svojej kategórii a víťazná mestská časť.

Plagáty

TS: Mgr. Eva Ježovičová, šéfredaktorka Zvolenských novín