• St. okt 4th, 2023

9. kolo XANTO Ligy 40+ opäť plné fantastických akcií a gólov

Autor IMG_1979

mar 23, 2016
xanto-liga-40_2016_zvolen-9-kolo-3
Foto: Miloš Masarik

Dvanásty ročník XANTO Ligy 40+ pokračoval predposledným deviatym  kolom.

V troch stretnutiach odvetnej časti padlo  35  gólov a  strelecky sa prejavili hlavne piatimi gólmi Sudimák ml. (Boxo Utd.), hetrikom Balko  s Törökom (obaja Euroteam) a   Végh a Vojtekom  (obaja Javanka). Doteraz v deviatich kolách Ligy 40+ padlo spolu až 310 gólov. Pred posledným kolom si vedúce postavenie upevnila FC Coffola, v priamom súboji zvíťazil druhý Euroteam o gól nad tretím  Boxom Utd.

V tabuľke  XANTO Ligy 40+ sa posunula víťazstvom Javanka na štvrtú priečku o bod pred SP Hronn Xanto.

Stretnutia rozhodoval  bez žltých kariet Peter Hanes.

SP Hronn Xanto 40 : FC Coffola 40 3:7  (2:1) – J.Maľa 2,  Dvorovenko 2, A.Štefko , Páleník , Kolár  –  Krokoš 2, Krsek

V prvom stretnutí vedúca Coffola „papierovo“ mala zdolať štvrtý SP Hronn Xanto, no prvý polčas bol v úvode vyrovnaný vďaka výborným zákrokom Sása v bráne Xanta. Zápas mal podobný scenár ako prvé vzájomné stretnutie v štvrtom kole, no tentokrát do polčasu viedli „xanťáci“ dvomi gólmi Krseka a znížil Dvorovenko po akcii Alberta. V druhom dejstve „coffoláci“ po veľmi dobrom výkone a obliehaní brány súpera nakoniec zvíťazili takým istým výsledkom ako v prvom stretnutí. Najprv A.Štefko vyrovnal na 2:2, potom Páleník obrátil skóre na 3:2, no ešte vyrovnal na 3:3 Krsek. Potom i napriek šanciam súpera, ktoré zlikvidoval výborne chytajúci brankár P.Štefko, už strieľali góly iba hráči Coffoly.

Javanka 40 : Rytieri 40 9:3  (4:2) – Vojtek 3, Végh 3, Kocúr, Válovčan, Rausa   –   Uhliar 2, Benčík

V druhom stretnutí  dvoch posledných mužstiev  sa síce očakávalo víťazstvo Javanky, ktorá i v prvom stretnutí zvíťazila dvojgólovým rozdielom, no Rytieri im to uľahčili, lebo na zápas nastúpili bez hráčov na striedanie.  V prvom dejstve síce držali krok iba do polovice polčasu, keď delovkami  sa dvakrát presadil Végh a potom skórovali Kocúr i Válovčan. Do polčasu po oddychovom čase skorigoval stav dvomi gólmi Uhliar.  V druhom dejstve sa prejavila kondícia a Javanka pohodlne zvíťazila, keď si Végh a Vojtek pripísali do štatistík hetrik, Rausa sa predviedol nevídaným gólom pätičkou pomedzi Gunárove nohy a stav ešte na 8:3 znížil Benčík.  Posledné slovo však mala   Javanka  a si pripísala pohodlne plný bodový zisk.

Euroteam 40 : Boxo Utd. 56  7:6  (3:1) – Balko 3, Török 3, Paraj – Sudimák ml. 5, Chabada

Vo vyvrcholení hracieho dňa tretí Boxo Utd. mohol pripraviť v odvete prehru druhému tímu Ligy 40 Euroteamu a veru rozhodlo sa až v infarktovom závere, kedy  Boxáci v snahe oplatiť  prehru 5:6 zo štvrtého kola finišovali, no Euroteam víťazstvo nakoniec udržal. V stretnutí s dvomi najlepšími strelcami súťaže Sudimákom ml. a Balkom mohli diváci vidieť až trinásť pekných gólov a veľký počet rýchlych kombinačných akcii na oboch stranách i výborné individuálne výkony hráčov. Najprv trafil Bosák žrď, no skóre otvoril s prehľadom Török, vzápätí Sudimák vyrovnal, ale gólmi Paraja a Balka po Törökovej prihravke skončil polčas 3:1. V druhom dejstve sa musel futbal páčiť, Euroteam sa dostal do štvorgólového vedenia, Balko a Török si pripísali hetrik, no v závere „boxáci“ znižovali, ale na vyrovnanie nestačilo ani päť gólov Sudimáka ml.

XANTO Liga 40 – Tabuľka po 9.kole 12.ročníka

Poradie strelcov po 9.kole:

  1. 29 gólov – Sudimák ml. (Boxo Utd 56),
  2. 25 gólov – Balko (Euroteam 40)
  3. 19 gólov – Tornoš (FC Coffola 40)

Posledné 10.kolo zohrajú v XANTO Lige 40+  v sobotu 26. 3.2016 v hale ZŠ Nám. Mládeže  nasledovne:

  • 9:00     Rytieri 40 : SP Hronn Xanto 40
  • 10:00   Boxo Utd. 56 :  Javanka 40
  • 11:00   FC Coffola 40 : Euroteam 40

Fotografie

Článok a foto: Miloš Masarik