Otvorenie cyklosezóny s architektom aj Budčanmi

cykloden-2015-zvolen-32

Foto: Ilustračné. Foto: ZV-podujatia

TS: Cyklosezónu mesto otvára už túto sobotu. Organizátori si pripravili súťaže pre deti i celé rodiny. Odmenou za účasť budú okrem iných cien farebné zvončeky na bicykel, ktoré poslúžia každému správnemu cyklistovi. Heslom kampane na podporu cyklodopravy je napokon Roztoč to na bicykli – odzvoň autám.

Preteky na odrážadlách, dopravné ihriská či súťaž v oprave defektu, to sú disciplíny, v ktorých mesto vyzve menších aj väčších Zvolenčanov, aby si zmerali svoje sily a vedomosti, ale predovšetkým, aby sa v sobotu doobeda zabavili. „Bicykel je dopravný prostriedok, ktorý nám v živote pomáha, no zároveň nám umožňuje tráviť voľný čas spôsobom, ktorý je ideálny. Pohybom, na čerstvom vzduchu, s rodinou, priateľmi, kdekoľvek a kedykoľvek,“ hovorí Eva Ježovičová z Mestského úradu vo Zvolene.

Zaujímavosťou v tento deň bude podľa nej možnosť zúčastniť sa cyklojazdy mestom s architektom Petrom Kaššom. Cieľom bude prejsť si a lokalizovať problémové, ale aj fungujúce cyklistické trasy v meste. „Túto jedinečnú príležitosť bicyklovať sa po meste s architektom treba určite využiť.“

Okrem mestskej trasy sú v ponuke aj ďalšie – pre náročnejších je k dispozícii trasa smerom na Hrochoť a späť, ktorú zabezpečuje o.z. Cyklo Zvolen. „Potešilo nás, že k otvoreniu cyklosezóny sa pridali aj naši susedia z Budče,“ hovorí Ježovičová a dodáva, že starosta s ďalšími aktivistami pozýva Zvolenčanov až na dve rôzne cyklojazdy – z Budče cez Kováčovú do Bienskej doliny a späť a z Budče do Železnej breznice. Podstatné je, že všetci milovníci bicykla sa stretnú o desiatej na námestí SNP, kde si každý vyberie niečo pre seba. Odmeníme aj troch „zaslúžilých cyklistov“ z mesta Zvolen. Na záver pozýva všetkých  zúčastnených starosta Budče František Moravec na posedenie pri guľáši. Ostáva nám už len dúfať, že počasie má rado bicykle.

otvorenie-cyklosezony-zvolen-plagat

Mgr. Eva Ježovičová, šéfredaktorka Zvolenských novín

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.