Zapojte sa do výzvy Do práce na bicykli: máte ešte týždeň
TS: Kým minulý rok sa do výzvy Do práce na bicykli zapojilo tridsať samospráv, tento rok sa ich počet zdvojnásobil. Mesto Zvolen patrí medzi aktívnych hráčov a v súčasnosti eviduje už 16 prihlásených tímov.
Tímom, ktoré majú chuť zapojiť sa do súťaženia ostáva na registráciu ešte týždeň. Posledná príležitosť je 26. apríla do desiatej doobeda. Dôležité je, že aj z jednej firmy môže byť tímov viac ako len jeden. „Vyzerá to, že z mestského úradu pôjdu až tri tímy,“ hovorí Marek Rojík, športový referent, ktorý má na starosti koordináciu súťaže. „V rámci verejnosti sa prihlásilo 16 tímov, zatiaľ je to o jeden viac oproti minulému roku.“
Cieľom súťaže je motivovať ľudí, aby sa pozreli na to, akým spôsobom cestujú do práce. „Ak býva človek blízko zamestnania, nie je v takom meste ako Zvolen dôvod chodiť autom a nevyužiť na dopravu napríklad bicykel,“ hovorí Marek Rojík a pridáva príklad, že minulý rok boli zapojení aj súťažiaci, ktorí chodili na bicykli z Banskej Bystrice až do Zvolena. „Napokon, hlavným úspechom súťaže by malo byť menej áut na cestách a viac bicyklov,“ dodáva Rojík.
Viac o súťaži a registrácii nájdete na www.dopracenabicykli.eu
TS. Mgr. Eva Ježovičová – mesto Zvolen.
Pridaj komentár