Morganovci si podmanili divákov na Starej radnici

 

pan-a-pani-morganovci-21

Polievku treba pred konzumáciou ochutnať. Foto: ZV-podujatia

Ako osláviť svoje 20-te výročie, ak ste svoj voľný čas venujete divadlu? Nuž jasné, ako inak, ak nie premiérou divadelného predstavenia a ak si ju príde pozrieť plné hľadisko ľudí a na záver Vám poriadne zatlieska, tak to je to pravé zadosťučinenie po tých rokoch venovaných divadlu.

A toto sa veru aj stalo vo štvrtok 5.5.2016, kedy sa na Starej radnici konala neskutočná divadelná oslava 20-tin divadelného spolku Zelienka premiérou ich novej detektívnej komédie Pán a pani Morganovci s podtitulom (Manželstvo je)

Po rozprávkach a komédiách siahli v podstate po komediálnom detektívnom žánri, ktorý možno nie je typický pre naše prostredie, ale zapadá do klasického scenára anglického čierneho humoru.

Dramaturgiu nad predstavením mal Daniel Detto, ktorému na poste režisérky sekundovala Petra Kovalčíková. Hlavné postavy v príbehu manželov Morganovcov stvárnili Milan Krnáč ako kapitán Morgan a Petra Fóglová alias Aurélia Wolkerová, ktorým v príbehu vždy za chrbtom stál a tajné pikle kul sluha Lukáš Kamenský.

A ešte aby sa nezabudlo na posledné tri dôležité postavy v príbehu a to inšpektora Kensingtona v podaní Pavla Kulicha a dvojicu nežnejšieho pohlavia chovankyňu Sherry, ktorú stvárnila Žofia Mičianová a vychovávateľku miss Danielsová Petronela Čábyová.

Po premiére, ktorá bola patrične a zaslúžene ocenená búrlivým potleskom za rozhodne dobre podané a stvárnené divadelné role, kedy pri vtipných dialógoch sa diváci viac než dobre bavili si ochotníci pripravili pohostenie a do tohto kruhu prišla aj pani primátorka Balkovičová.

Nielen ona kladne zhodnotila premiéru, ale všetci, ktorí sme sa jej zúčastnili sme uznali, že tento neľahký žáner zvládli Zelenkovci s patričnou eleganciou.

Fotografie

Článok a foto. J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: