Caretáci úspešne aj na pretekoch SP mládeže v Poľsku

oszkiel-vasilova-minacova

Kategória D trojboj 1. miesto Wiktoria Oszkiel (POĽ), 2. miesto Hana Vasilová, 3. miesto Victoria Mináčová.

TS: Plutvoví plavci z Klubu vodných športov Careta pri TU vo Zvolene absolvovali 9. 6. 2016 v poľskom meste Jastrzebie Zdrój 2. kolo Stredoeurópskeho pohára mládeže (SPM) v plutvovom plávaní. Okrem Carety Zvolen sa pretekov zúčastnili i moravské kluby TZP Nemo Zlín a KVS Laguna Nový Jičín a domáci  klub KDP Nautilus Jastrzebie Zdrój. Pretekári plávali podľa vekových kategórií 100 m s monoplutvou (PP), 50 m s klasickými plutvami (BF), 25 m RP/50 m RP (plávanie s monoplutvou pod vodou). Každý individuálny výkon sa hodnotil podľa medzinárodnej výkonnostnej tabuľky. Body sa spočítavali a vytvárali poradie pretekárov v trojboji.

Spolu 28 pretekárov KVŠ Careta bojovalo v náročnej medzinárodnej konkurencii v 25-metrovom bazéne o čo najlepšie výkony. Poľský bazén doprial skvelé výkony hlavne dievčatám.

V najmladšej vekovej kategórii EO (do 9 rokov) si Lea Kminiaková dvakrát doplávala po striebornú medailu (25 m RP, 100 m PP), čo jej v súčte bodov v trojboji vynieslo celkovo 3. miesto. V rovnakej kategórii si Alexander Sivek z Poľska odnášal bronzovú medailu za 100 m PP.

Vo vekovej kategórii D (12 – 13 rokov) si medzi dievčatami vyplávala Victoria Mináčová na tratiach 25 m RP a 100 m PP dve 2. miesta, čo stačilo v súčte bodov za 3 disciplíny na 3. miesto v trojboji. Hana Vasilová sa umiestnila na 100 m PP na 3. mieste a na 50 m BF obsadila výborným časom/výkonom 2. miesto, čo ju v celkovom hodnotení trojboja posunulo na 2. miesto.

V  kategórii B reprezentovala Zvolen hosťujúca “calypsáčka” vo farbách Carety Miroslava Šimiaková. Svoje prvé a hneď najvyššie pódiové umiestnenia vrámci SPM  získala v disciplínach 50 m RP, 100 m PP. Celkovo si domov odnášala pohár za 3. miesto v trojboji.

Stredoeurópsky pohár mládeže je klubová súťaž. Víťazný pohár za najlepšie výkony v 2. kole SPM si zaslúžene vybojovali  organizátori pretekov Nautilus  Jastrzebie Zdrój, druhá skončila Laguna Nový Jičín a tretie miesto v silnej medzinárodnej konkurencii obsadila Careta Zvolen. Ďalšie kolo SPM sa uskutoční v septembri v Zlíne.

Fotografie

sdad

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: