2. ročník Behu okolo Vodnej nádrže Môťová zaznamenal rekordnú účasť bežcov

Autor IMG_1979

aug 21, 2016 ,
beh-motovska-priehrada-2016-zvolen-5
Spoločný štart. Foto: ZV-podujatia.

V sobotu  20.augusta sa konal druhý ročník Behu okolo Vodnej nádrže Môťová. Na štart sa prihlásilo 165 pretekárov, no na štart sa postavilo rekordných 144 atlétov. Preteky štartovala výstrelom  primátorka mesta Zvolen Ing. Lenka Balkovičová. Náročný okruh vedúci po poľných cestách, asfalte i lesných chodníkoch premáčaných predchádzajúcim dažďom situovaný v okolí vodnej nádrže Môťová  v dĺžke 7700 metrov s prevýšením 149 metrov čakal na pretekárov so štartom i cieľom pri  športovom areáli Orlík.

O stúpajúcej športovej kvalite podujatia svedčí i prekonanie traťových rekordov, ktoré držali u mužov  Tomáš Kubej časom 28:11 a u žien Dana Janečková časom 33:99.

V kategórii junioriek zvíťazila Barbora Šimonová  (AK Lučatín) v novom rekorde 36:02,10, v kategórii žien do 39 rokov dominovala Lucia Kamenská (BŠK Banska Bystrica) a najstaršej ženskej kategórii si pre prvenstvo dobehla Zvolenčanka   Iveta Furáková. V juniorskej kategórii si prvenstvo vybojoval Jozef Gibala (ŠK Atleti BS), v kategórii mužov do 39 rokov víťazstvom potvrdil prvenstvo v sérii ZBL  Dušan Krajčovič (Svetielko nadeje) rekordným časom 27:44,30, v kategórii mužov do 59 rokov zvíťazil Martin Mikuštiak a vo veteránskej kategórii nad 60 rokov presvedčivo zvíťazil Milan LIBO (K.Biatlon Vyhne).

Do  Zvolenskej bežeckej ligy sa v doterajších štyroch kolách  tohtoročného šesť dielneho  seriálu atletických podujatí tak zapojilo spolu 572 behu chtivých atlétov. Vyhlásenie výsledkov zvolenskej bežeckej ligy sa uskutoční 8.10.2016 po poslednom podujatí seriálu ZBL  Behu na Pustý hrad. Vyhlásia sa víťazi jednotlivých kategórií i  najlepší Zvolenčania, či víťazná mestská časť.